www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Parere Aveti Despre "legendara" Formatie Iris


Nosferatu
 Share

Recommended Posts

Guest domnul Rig
pai citeste mai sus si vezi!multi se cred indreptatiti sa faca comentarii la adresa lor...desi e mai mult decat sigur k nu o sa ajunga niciodata la nivelul la care a ajuns iris..in fine

Si de ce n-as fi indreptatit? Dreptul meu de a face comentarii este garantat in Constitutie. Iar treburile astea ca "mai mult ca sigur nu o sa ajunga bla bla bla" = dat cu presupusu'. Frate, n-ai de unde sti la ce nivel o sa ajunga aia. Asha ca stfu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Foarte amuzant e ca este considerat rasuflat rocku vechi acdc, judas priest etc... si de fiecare data cand o trupa isi propune sa cante rock si trebuie sa faca niste coveruri... hmm... ce sa aleaga... auzi mereu numai : living after midnight, paranoid, for whom the bell tolls, the jack, highway to hell....

 

asta e tot ce am de spus...

 

LONG LIVE ROCK'n'ROLL!!

 

ps, de curiozitate, ce o sa cantati maine la jam in mamou? :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Foarte amuzant e ca este considerat rasuflat rocku vechi acdc, judas priest etc... si de fiecare data cand o trupa isi propune sa cante rock si trebuie sa faca niste coveruri... hmm... ce sa aleaga... auzi mereu numai : living after midnight, paranoid, for whom the bell tolls, the jack, highway to hell....

nu-i adevarat

si in primu rand nu poti compara iris cu metallica, black sabbath, ac/dc etc

Link to comment
Share on other sites

nu-i adevarat

si in primu rand nu poti compara iris cu metallica, black sabbath, ac/dc etc

hmm.. cred ca n-ai inteles despre ce e vorba..

 

in primu rand nu compara nimeni iris cu metallica.. pt ca asa cum zicea si dass despre voodoo nu poti sa ai pretentia de la niste romani care trag in fundeni sa sune ca metallica in LA...

 

si pe urma daca toti chitaristii cu trupe de rock si metal (vorbesc mai ales de astia tineri cum sunt cei pe care ii vad mai mereu la gem in mamou..) se multumesc sa cante numai piesele enumerate de miky mai sus nu vad de ce astia de la iris sunt vorbiti de rau cand in definitiv fac acelasi lucru cu acdc si whitesnake.. ca un fel de poll asa, dintre forumistii cu trupe de rock , ce coveruri aveti in playlist??

 

pana una alta iris suna bine,inca le merge destul de bine, iar topicu asta nu cred sa ii afecteze in vreun fel.. parerea mea..

Link to comment
Share on other sites

d'ooh, nici nu e intentia topicului sa-i afecteze in vreun fel...omu intreba care e parerea noastra despre formatia iris. unii au o parere buna, altii au o parere rea/proasta, altii (cazu meu) nu au o parere.

offtopic: am cantat pe scena un cover o singura data in viata mea: megadeth - a tout le monde. a fost fain :)

Link to comment
Share on other sites

si pe urma daca toti chitaristii cu trupe de rock si metal (vorbesc mai ales de astia tineri cum sunt cei pe care ii vad mai mereu la gem in mamou..) se multumesc sa cante numai piesele enumerate de miky mai sus

 

E foarte interesant ce zici aici. E adevarat ca multi prefera sa faca cover. Stau 6 luni pe o piesa si o scot dumnezeieste...dar asta nu-i face chitaristi mai buni ca sa nu mai zic de compozitie/creativitate. Dupa mine Jam-ul adevarat se practica in Jazz, vin cu chitara stabilim gamele in care cantam si da-i frate creativitate in direct fiecare pe instrumentul lui. De aici vin chestiile faine... m-am saturat pana peste cap la jam-uri cu piesele lui Clapton, Metallica aceleasi blues-uri rasuflate si alte chestii in care singura calitate este sa IMITI cat mai bine originalul plecand de la premisa ca publicu stie piesele si mai bea o bere spre beneficiul patronilor....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.