www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Un Combo Bun


Guest Rhadoo
 Share

Recommended Posts

o sa imi iau o electrica ibanez af75 si mar interesa un combo bun pana la 100 de euro k nu mai am bani:(imi puteti recomanda ceva?nu ma intereseaza atat de mult puterea,cat calitatea sunetului.mersi mult

ps:asta ar merge?sau e cam putin 15watts? http://www.thomann.de/de/marshall_mg15cd.htm

 

nu ai rezerva de putere nu poti avea sunet calitativ .

 

din pacate un dif bun de chitara costa cam 100$ , dar mai asteapta , ai nostri comercianti pana la urma musai sa reduca preturile la cele reale, o fi fost destul cu jmecheriile.

 

sau daca vrei ptr acasa ca sa exersezi cumpara iaftin un magnetofon B115 Tesla ( 2x10 W) su un Rostov 105 ( 2 x25 W) si cu ceva difuri chiar de ale magnetofoanelor daca au , poti sa scoti vecini din casa.Calitatea este net superioara statiilor de chitara.

 

Daca vrei o jucarie cu exterior ce imita o statie de chitara , asta e , eu te sfatuiesc sa nu cumperi porcarioare din acelea .Am reparat cateva , erau facute ca vai si amar si aveau etaj final TDA2030 exact ce are si B115 Tesla ( doua bucati caci e stereo !!).Uni se bucura daca cineva le scoate din casa magaoaia de magnetofon si boxe , toti au trecut pe CD,DVD, Hometheatre 7+1.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

nu esista combo bun la banii astia....vezi valvetronix-urile de la VOX, eventual, desi calitatea e medie, dar pentru soldano trebuie sa mai astepti :).

nu da banii pe prostii, mai bine iti iei un sansamp si intri direct si tot ai sunet mai bun..daca prestezi acasa nu merita sa te gandesti la un amp, poate la jucariile astea de 10X10 cm care costa nimic si scot tot asa.

si asculta-l pe karpi ca stie ce zice.

howgh!

Edited by carramba
Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

pai la ce chitara ti-ai luat nu cred ca te intereseaza prea mult distorsu :) .. .un fender cred ca te-ar aranja :) dar mai asteapta pana pe la 500 de euro

Link to comment
Share on other sites

nu esista combo bun la banii astia....vezi valvetronix-urile de la VOX, eventual, desi calitatea e medie, dar pentru soldano trebuie sa mai astepti :).

nu da banii pe prostii, mai bine iti iei un sansamp si intri direct si tot ai sunet mai bun..daca prestezi acasa nu merita sa te gandesti la un amp, poate la jucariile astea de 10X10 cm care costa nimic si scot tot asa.

si asculta-l pe karpi ca stie ce zice.

howgh!

+1!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.