www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jam Session Hard & Heavy


Burb
 Share

Recommended Posts

billy idol ...da cel mai tare...si o chestie...niciodata nu e prea mult BLUES :)/.......in rest seara super ok.....rigolleto ca d obiecie..bine ( mie imi place)...comanel...si mai bine :).....altii .. ( unu mi-a rupt o coarda...dar e ok....) jam sa fie si sa se simta oamenii bine...cyfer....marfa ca d obicei ..tobarii ( pardon bateristii..) cei mai ok......in principiu mai facem ca a fost frumos....

 

p.s. mersi de jacksonu ala ca altfel nu puteam sa cand fara o coarda :)

Edited by Burb
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest domnul Rig
rigolleto ca d obiecie..bine ( mie imi place)

Haha, mersi, apreciez. :)

Da, tobarii au fost supermeseriasi. Mai ales ala de la X-plod care este UN ANIMAL! (in sensul bun al cuvantului)

Link to comment
Share on other sites

spre marea mea surprindere,nu a iesit haos :)

rock'n'roll&blues rules...asta-i adevarul....nu prea avem noi instrumentisti de metale adevarate...oricum:x-plod au fost atractia serii iar eu am de gand sa-i mai invit sa cante in deschiderea concertelor alias

burb:10

rigoletto:10

cyfer:10

pacat ca nu au fost si alti vocali iar eu sunt indeajuns de racit incat sa nu fac fata unei pleiade de instrumentisti dornici sa abordeze cam orice piesa le trecea prin cap:)....nu-i un lucru rau dar data viitoare(daca va mai exista asa ceva) mai astept si alti "guristi"

un lucru e clar:un jam session iti poate aduna si tine intr-un bar o gramada de lume pana pe la 1 noaptea(daca mai continuam cred ca plecam,spre disperarea lui vali-barmanul pe la 4-5 dimineata:))))

comanel:10....ce inseamna sa ai cu cine sa canti,chiar si fara repetitie:)

super tobari(razvan canta cu noi :) )-jonny-pe meserie,iar celalalt tip(din pacate nu i-am retinut numele)-super feeling

va multumesc tuturor pt o seara mai mult decat reusita si oricum cu mult peste asteptari

rgc rulz :)

:(

Link to comment
Share on other sites

bai da daca e jam in fiecare joi si marti, asta cu ce a fost diferit(nu am fost, asa ca nu am de unde sa stiu)

 

jam esti doar in fiecare marti ( la cyfer) ....asta de joi a fost spercial pt ca l-am vrut mai hard&heavy ( nu prea a iesit el )...de obicei joi nu e jam ... :) ....dar poate se mai organizeaza ...si o sa venim mai pregatiti

Link to comment
Share on other sites

Nu opresc pe nimeni sa cante marti...

Se poate canta orice, nu e jam de blues... Ca asta iese nu e vina mea.

Oricine se poate urca pe scena si sa cante in orice stil... chiar si death, doom sau ce vreti voi. Trebuie doar sa sune bine.

 

Nasol este atunci cand oamenii se urca pe scena si in loc sa cante, discuta, parlamenteaza, isi dau seama ca n-au una alta, apoi realizeaza ca cei de pe scena nu stiu piesa pe care ei vor sa o cante... etc... Rezultatul obisnuit este ca iese o harmalaie cel mult comica pentru cei prezenti.

Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

Filmuletul este cu dedicatie pentru hihi care voia sa vada si altceva decat poze cu X-plod...

Edited by Blackout
Link to comment
Share on other sites

Guest rc_andrei

Bai sincer imi pare rau ca nu au mai venit tobaru si basistul cu care trebuia sa cantam inclusiv vocalul... ca eu sincer trebuia sa cant iron man si paranoid la chitara cu catalin da dracu sa ma ia daca aia nu au mai venit am improvizat si noi....nu prea stiam versurile la iron sper ca nu a iesit varza rau:P oricum critica constructiva e buna a fost prima oara cand m am urcat pe scena nici nu incepusem melodia si deja eram fleasca...:(

 

Oricum daca mai venim o sa venim cu niste melodii proprii cum a fost ultima aia pe clean, ma rog tobe si bas facute pe loc. Super tare jamu misto si "tipii" de la x-plod pe mine m au bagat in pamant :)

 

:) tobarilor razvan (nu am avut ocazia sa cant cu el) si tipului cu care am cantat ultima oara!:) din pacate nu i am retinut numele

Edited by rc_andrei
Link to comment
Share on other sites

Guest Blackout

@horica : chiar ati sunat foarte bine! mi-au placut si chitaristul si tobosarul de la voi! iar la voce, sunt convins ca nu prea avea ce piesa sa-ti faca greutati, chiar si asa racit cum erai!

 

@hihi : ma bucur ca ti-a placut! si acolo e doar o mica secventa din cele petrecute la Big Mamou!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.