www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Barbarossa


barbarossa
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...

mai pun niste piese,unele mai noi, altele mai vechi la care am mai lucrat la mixaj

- prima parte e a mea, mai mult prosteala, iar a doua parte este o improvizatie de solo peste un backing track pe care l-am gasit pe net pe undeva.

- la fel, prima parte e compusa de mine in totalitate, iar a doua este soloul meu peste backing-ul altcuiva. se vrea un tribut dream theater lol.

cele 2 piese ( fun© si dream ) au fost inregistrate destul de "pe fuga" fiecare ocupandu-mi mai mult sau mai putin cate o seara.

 

urmatoarele 3 piese le-am mai pus, dar le pun din nou pt ca am mai lucrat la ele si mi-ar prinde bine niste feedback, niste sfaturi

 

 

 

 

 

ultima piesa (21) este piesa la care am lucrat cel mai mult pana acum, in jur de 6-8 luni :)

 

celelalte piese ale mele le gasiti aici:

 

http://www.soundclick.com/bands/default.cf...p;content=music

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

am ascultat si io ... 21new cam aduce la jimi henrix ... cel putin tonu la inceput ... :) ... foarte fain

Edited by szekely
Link to comment
Share on other sites

mistoace piesele in mare parte, mix curat, sunt mici pasaje unde suna putin fals chitara cu restul dar in mare e bine...tobele sunt singura chestie care mi se pare usor nepotrivita, suna robotic...cu ce le scrii? ...also sunt curios de unde ai sample-urile audio din filme ? sunt la o calitate foarte buna din ce-am auzit :)

Link to comment
Share on other sites

pai, tobele le bat eu cu degetul, pe drum machine, de aia nu suna bine :)

sample-urile le am chiar din filme, cand ma uit la un film si gasesc ceva ce imi place cum suna si consider ca il pot integra intr-o piesa, il salvez

 

mersi:)

ar trebui sa incerci cu un vst de toba mai bunicel gen battery, addictive drums, superior drummer d-astea, o sa scoata la lumina piesele o sa vezi, io m-am apucat sa refac tobele si mix-ul la mai multe piese d-ale mele si se schimba sound-ul ( in bine ), incearca si tu pt ca merita piesele :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.