www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Most Expensive Guitar In The World


Guest norby77
 Share

Recommended Posts

Guest norby77

cred ca am rusit sa gasesc pe net cea mai scumpa chitara din lume http://most-expensive.net/guitar-in-world , e doar 3,7 mill $ si are autografe de la: Mick Jagger, Keith Richards, Eric Clapton, Brian May, Jimmy Page, David Gilmour, Jeff Beck, Pete Townsend, Mark Knopfer, Ray Davis, Liam Gallagher, Ronnie Wood, Tony Iommi, Angus & Malcolm Young, Paul McCartney, Sting, Ritchie Blackmore, Def Leppard, and Bryan Adams

Link to comment
Share on other sites

Nerelevant. La cate semnaturi are pe ea, putea sa fie si o matura, ca tot asa se vindea.

 

cea mai scumpa i blackie a lui clapton undeva

la 5 mil.?

si alui hendrix stiam c aii vreo 10 mil,mai este ungibson

placat cu aur custim,si impoptonat cu diamante si prostii.la vreo 15 mil.nush asa am auzit si am citit

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea
cea mai scumpa i blackie a lui clapton undeva

la 5 mil.?

si alui hendrix stiam c aii vreo 10 mil,mai este ungibson

placat cu aur custim,si impoptonat cu diamante si prostii.la vreo 15 mil.nush asa am auzit si am citit

 

unde ai citit? :)

Link to comment
Share on other sites

cea mai scumpa i blackie a lui clapton undeva

la 5 mil.?

si alui hendrix stiam c aii vreo 10 mil,mai este ungibson

placat cu aur custim,si impoptonat cu diamante si prostii.la vreo 15 mil.nush asa am auzit si am citit

 

“Blackie”, Eric Clapton’s favorite mid-career modified Strat has been surpassed in value and is no longer the most expensive guitar ever, despite that it was bought for $950,000 USD in 2004 by a guitar archaeologist.

 

creca ai citit prost

Link to comment
Share on other sites

mai era si chitara aia cu 2 dungi de aur pe care eddie van halen a pus-o in sicriu cu dimebag darell.nu stiu cat valora.

Chitara la care te referi a fost a lui Eddie Van Halen (apare pe coperta albumului Van Halen II) si se spune ca era favorita lui Dimebag.Eddie ii promisese acestuia ca ii va da o copie a chitarii(cu painting-ul realizat chiar de el), insa nu a mai apucat.Astfel a decis sa depuna chitara(originala) in sicriul lui Dimebag.Valoarea materiala a chitarii nu poate fi stabilita cu exactitate, insa valoarea "spirituala/sentimentala" a acesteia e cu siguranta insemnata...

 

P.S. Chitara nu avea "dungi de aur", ci avea custom paintingul lui Eddie pe ea(adica cel in dungi negre si galbene - pentru acest model).

Edited by Steven
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
daca cineva fura chitara aia care putrezeste cu dimebag si o vinde, o sa-si ia o doza zdravana de oua pe masina, precum si vreo 1-2 mil $ :)

 

I don't think he'll live to spend them :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Mircea19

HMMM... sincer cred ca nici de colectie nu-i buna :)) decat daca esti dus cu capu.... daca n-a cantat nici unu din cei mentionati pe ea e ca o hartie cu multe autografe

Link to comment
Share on other sites

HMMM... sincer cred ca nici de colectie nu-i buna :)) decat daca esti dus cu capu.... daca n-a cantat nici unu din cei mentionati pe ea e ca o hartie cu multe autografe

 

Nu cred ca cineva din familia regala din Qatar este chitarist. Ar fi trebuit sa stim pana acum...si da, cred ca pentru ei e un obiect de arta plin de autografe.....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.