www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Koch Pedaltone


Recommended Posts

Pret: 2000 RON


Localitate: Craiova / Bucuresti


Contact: 0761 160 333


Accept schimburi: Accept schimburi

Salut! Vand prima varianta de Koch Pedaltone PDT-4, un preamp genial, facut cu condensatori de foarte buna calitate, nu ai ce imbunatati la el. Versatilitate foarte mare, asa cum imi place, cele mai bune sunt demo-urile de pe youtube si manualul pentru a vedea ce face. Vreo 5 sau mai multe stadii de gain per total, iesiri pentru cleanul ampului, PA/mixer, putere, amp fx return, headphones si se pot folosi 2 simultan. L-am folosit cu o putere Fryette 2502 si 2 cabinete, plecand din iesirea pentru putere si cea pentru mixer. Are alimentator original, conditie foarte buna, functioneaza pe patru lampi. Lampile influenteaza foarte mult tonul si sunetul, prima lampa este pentru clean, urmatoarele 2 pentru crunch si distors, ultima pentru drive-ul de pe switch-ul 3 (un drive cremos ca la un tweed cu gain mare, preferatul meu).

 

Ce imi place cel mai mult este ca ai mereu sunetul tau indiferent pe unde pleci si pe ce canti. In poza, efectele din pedalierul principal sunt in bucla, cel mic vine in fata lui, lungime minima de cabluri si implicit pierdere minima de ton. Suna surprinzator de bine direct in mixer caci l-am folosit si asa, iar drive-ul este foarte autentic, nu ca de procesor. Singurul defect este dimensiunea mare, dar n-ai cum sa vrei calitate si sa te astepti la o pedala cat un Boss. Un alt setup poate fi cu el separat de pedalier si carat individual, posibilitati sunt multe.

 

Am pus si un demo mai vechi pe care l-am facut cand l-am luat. Toate canalele sunt trase direct intr-un Tascam, clean + crunch + distors, din cate tin minte. Evident ca live suna mult mai bine ;)).

 

De ce dau perfectiunea asta? Am vandut si Fryette-ul, am un amp pe lampi, schimbare de rig si nu prea se mai justifica sa-l tin, plus ca mi-ar prinde foarte bine banii. Deschis la schimburi si diferente, interesat in primul rand de un Boss DD-7.

 

Pentru userii cu feedback mare si care sunt de incredere, il pot da in rate.

 

Noroc!

post-12052-0-14785200-1439202795_thumb.jpg

Koch Pedaltone test.mp3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.