www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

NEW COMERS CONTEST


Burb
 Share

Recommended Posts

Asa....sa incepem usor si frumos...toata povestea este cam asa

 

La sfarsitul lunii martie se va organiza in clubul BIG MAMOU(blv. splaiul independentei 2b) un festival- concurs de rock si blues.

Se pot inscrie trupe din genurile muzicale mai sus mentionate sau artisti cu back trackuri

 

Se va pune foarte mare accent pe originalitate-fie coveruri,fie compozitii proprii(sunt de preferat acestea din urma dar nu sunt obligatorii),asa ca punetiva pe treaba:)

 

Orice trupa care crede ca are ceva de spus in acest domeniu,e invitata sa se inscrie la : 0722657605 sau 0722605056(horia),nr de telefon de unde se pot obtine si alte detalii...

asteptam cu interes participarea voastra!

 

Succes si rock on!!! :) :)

 

..cam atat deocamdata

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tare faza cu "rock pletos", e chiar buna! Sunt curios care ar fi varianta pentru punk-rock... probabil "rock cocosos" (sau rock cucurigu)...

 

Vis-a-vis de treaba cu limba engleza si chestii de genul, e cu dus-intors totul. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar toti fac greseli si in limba romana, inclusiv "red" probabil. Nu vreau sa atac pe nimeni... Doamne fereste! E doar o remarca. Am colegi (de fapt colege) la facultate care nu stiu sa scrie corect in limba romana nici la ora actuala.. si... mai grav este ca sunt la Facultatea de Litere (UB).

 

Deci... totu-i relativ.

 

Si ca sa nu o iau total pe linga topic, intreb care-i treaba... detalii.. chestii.. ce se intimpla de fapt si care-i "aim"-ul (ca sa folosesc si eu englezisme)?

Edited by Elvantin
Link to comment
Share on other sites

Adminii sa ia atitudine! :) Stergeti frate dumele astea si lasati topicul sa fie serios.

 

Bai nene, cosoru' lu' Moceanu.. lasa bre oamenii sa dumeze! N-o stii pe-aia cu "aberare humanum est" :)

 

Mai ESTE si unii pe linga (ia exemplu pe toti afara de tipul care a spus ca-i place ideea dar inca n-a reusit sa-si faca trupa si Cyfer), da' aia e!

 

Oricum.. buna idee copii cu chestia asta cu "battle of the bands".. cred ca iese misto de tot la marele eveniment. can hardly wait.

Edited by Elvantin
Link to comment
Share on other sites

da...scuze de intarziere ... intai as vrea sa nu va mai luati de detalii gen se scrie cu liniuta si cu 10 ori m ...ca nu asta e impotant....mai greseste si omu ..chiar asa... ( nu de alta dar umpleti topicu degeaba)

 

acum ...cu rocku asta ..ca e mare rau... este vb de BLUES-ROCK ( asta inseamna fara death, trash , gothic, black ..etc) ..se accepta deci ( ac/dc . led zeppelin , guns'n'roses..etc....) ..deja ce trece de astea in sfera judas, mainden , megadeath, etc, nu mai sunt Blues-rock ...asa ca nu .

 

acum este un festival pt ca dureaza 2zile, participa cel putin 10 trupe ...si este un concurs pt ca se va alcatui un juriu care va desemna o trupa castigatoare ... premiul ( din banii de bilete si reclama) ar consta in scoaterea unui demo ( in studio profi) pt trupa castigatoare

 

mai multe detalii puteti afla si aici mailto:horia4acid@yahoo.com

 

p.s. daca am mai gresit lasa-ti asa ca se intelege nu e nevoie sa umple-ti topicul ..dati PM daca aveti de reprosat ceva ..... ca daca ar sterge adminii toate offtopicurile aiurea ar mai ramane 1% din tot site_ul... ( ca sa fiu dragut)

 

p.s.2. si daca tot nu sunteti lamuriti cu ce fel de trupe blues rock intra , imi da-ti exemplu de trupa si eu va spun daca se portriveste ..ca sa nu fie discutii :)

Edited by Burb
Link to comment
Share on other sites

Lol, dar de ce blues-rock ? Ca va place voua ? Sau ca scrie pe Big Mamou - Blues, Jazz & others ? Asta e, m-as fi distrat si eu pe scena :drunk:

 

 

:(B);):) :) :) o sa innebunesc cu voi.... e greu sa iti dai seama ca asa a vrut organizatorul? e greu sa iti dai seama ca asa crede el ca va face rost de bani? nu....atunci ..

 

 

i'm sick of idiot questions.....

 

p.s. pe sigla big mamou scrie Blues , jazz and more....daca era others poate intra si altfel de rock ....nu cred ca daca te duci intr-un bar d punk sau black ..poti sa le canti jazz sau blues...

 

asa ca nici intr-un club de blues -rock , jazz nu poti sa canti punk si death ..sau black ...sau ... ;):o

Link to comment
Share on other sites

:(B);):) :) :) o sa innebunesc cu voi.... e greu sa iti dai seama ca asa a vrut organizatorul? e greu sa iti dai seama ca asa crede el ca va face rost de bani? nu....atunci ..

i'm sick of idiot questions.....

 

p.s. pe sigla big mamou scrie Blues , jazz and more....daca era others poate intra si altfel de rock ....nu cred ca daca te duci intr-un bar d punk sau black ..poti sa le canti jazz sau blues...

 

asa ca nici intr-un club de blues -rock , jazz nu poti sa canti punk si death ..sau black ...sau ... ;):o

Bine railor :drunk:.

Link to comment
Share on other sites

Se va pune foarte mare accent pe originalitate......armonia la piese se face usor....cei din juriu vor sa vada daca ai ceava de spus in muzica ( interpretare, imagine..bla bla.. ) ..fundalul sau coverul este mai putin important...

 

conteaza cu ce vii tu propriu .... :)

Link to comment
Share on other sites

in principiu merge...atata timp cat trupa este in stare sa sustina un concert de 5-6 piese....adik sa nu se incurce in timpu mel si chestii......si prin incurcat ma refer sa sune infect...

 

ce tre sa intelegeti , este ca se vrea ceva serios , de calitate pt descoperirea si promovarea viitoarelor trupe de blues, de rock ( fie el hard, british, alternativ ( ca e la moda) , ......etc

 

daca chiar doriti sa participati sau sa vedeti daca puteti participa trimite-ti un mail cu numele trupei , componenta, genul de rock abordat ( ex. cantam un hard rock , gen Ac/dc) , concerte anterioare, etc..... si veti primi un raspuns f rapid

 

mail : horia4acid@yahoo.com

Edited by Burb
Link to comment
Share on other sites

:) Pana acum nu s-a postat mai nimic despre topicul in cauza... asa ca uitati de toate chestiile legate de "lasati englezismele" 'n other shit si bagati-va. Nu de alta, da' sigur va veti trezi dupa inscrieri ca vroiati si voi (asta cand veti sti cu certitudine ca e treaba serioasa).
Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

cate piese in concurs? la asta ma refeream:) ... iar legat de demo:) - se insista in studio pana se ajunge la rezultatul dorit sau "las ca merge si asa" ... ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.