www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dunlop Fuzz Face


Recommended Posts

Pret: 400 RON


Localitate: Craiova


Contact: 0761 160 333


Accept schimburi: Accept schimburi

Salut! Fuzz Face-ul a ajuns la mine printr-un schimb cu Mihnea (aici topicul original: https://forums.rgc.ro/topic/106944-jim-dunlop-fuzz-face-custom/?hl=fuzz) . Este intr-o stare foarte buna, mici si putine dinguri dar se observa greu si pedala functioneaza 100%. Cum a zis si el, i s-a adaugat o mufa normala de alimentare (si bine s-a facut!) plus filtrul de inalte, dat la stanga maxim, pedala suna cum ar suna normal, rotit spre dreapta, taie din inalte. Nu prea am ce face cu ea, cu fuzz-urile in general defapt, dar am cantat-o si am observat urmatoarele: suna foarte bine, am mai avut fuzz-uri si are un sunet de calitate, nu partzaiala din aia ;)). Este sensibila, ca orice fuzz, unde o pui in lantul pedalelor (prima ar trebui) si sensibila la alimentare (un alimentator prost ii ia din sunet). Suna bine si cu single si cu humbucker, se impaca si cu boost, crunsch etc dupa.

 

Modatul acela a costat, luati in considerare si sunt niste schimbari care ar merita sa fie facute din fabrica.

Pretul e 400 lei, accept schimburi, un V30 as vrea in primul rand, in rest sunt deschis.

Noroc!

post-12052-0-79645700-1428229735_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.