www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

February Album Writing Month


Guest domnul Rig

Recommended Posts

Guest domnul Rig

Peste 17 zile incepe acest mare eveniment, un fel de nanowrimo (se stie) cu muzica. Am facut topicul de acuma ca sa va dau timp sa cumparati/acordati chitara si sa nu va faceti planuri in februarie. Este vorba de 14 cantece totusi :)

 

profilul meu

Sa ne trackuim pe parcursul lunii.

Edited by domnul Rig
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest domnul Rig
Si un sticky discret pentru o idee interesanta :)

Thanks. :)

Eu am niste riffuri, dar munca progreseaza destul de greu, fiindca trebuie sa le scriu in Guitar Pro a.i. sa am si bass si tobe. Cand o sa trebuiasca sa le fac si versuri o sa fie probabil ceva oribil.

 

Check out piesele puse deja de ceilalti fawmeri (trisori!) - unele sunt mai emo asa, altele destul de witty.

 

edit: Am mentionat dificultatile mele in caz ca le-a mai intampinat si altcineva. Putem sa punem aicea bucatele si sugestii de songwriting.

Edited by domnul Rig
Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
prima saptamana e challenge-ul de culori. any ideas?(the green manalishi(priest) si black night(deep purple) comes to mind :))

The Hunt For Red October - ar merge ca un fel de speed metal instrumental :)

 

Vezi ca nu trebuie sa faci challenge-urile. Alea-s doar in caz ca ai pana de inspiratie.

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Welly welly welly well, am uploadat prima piesa. Desigur ca puteti sa o ascultati chiar aici pe forum, la "inregistrarile mele", dar mai bine intrati pe profilul meu la FAWM ca sa-mi arate ca am ascultatori. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest domnul Rig

Gata, a trecut luna, s-a terminat concursul. Eu am pierdut urat: am ramas la o singura piesa. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.