www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amp upgrade


Cursedone
 Share

Recommended Posts

ok deci ideea e urmatoarea: am un amp cam varza si vreau sa il upgradez cumva, sa se auda muult mai bine... vreau pe clean sa sune ff clean, pe distors sa sune ff distors, pe overdrive sa sune ff "overdrive", sa sune pe volum mare f bine si curat(si cu distors, gain, delay etc), sa nu aiba zgomote neasteptate.. ati prins ideea nu? :)

ce scule, diode, lampi, cablaraie, whatever(eu nu ma pricep, il pun pe taica-miu sa faca :) ) imi recomandati? puteti sa bagati detalii tehnice ca e f bun pe chestia asta... zice el(desi nu prea il cred) ca facea amp-uri de genu asta ca rutina pe vremea lui ceausescu si tot mai am cateva "opere" de-ale lui si vreau sa zic ca nu sunt rele deloc pt standardele mele(dar nu se compara cu amp-ul meu actual, care desi e varza e peste tot ce a facut el).

cat mi-ar lua ca timp, spatiu, umblat de colo pana colo si cam cat m-ar costa? de retinut ca vreau sa cant hard rock/metal pe el, deci sa reziste bine la distorsiune si gain urias...fara "pffff-uri" si alte grozavii...dar vreau efecte dintre cele mai variate, sa sune bine pe toate: chorus,delay,flanger,overdrive(pe locu 2 ca prioritate dupa distorsion, ca merge bine un overdrive pt rock),distors(asta e marea prioritate),tremolo,etc...

+un egalizator si un noise gate n-ar strica..

stiu ca sunt cam pretentios dar chiar ma intereseaza subiectu asta si am la dispozitia mea un expert in materie de electronice si multa rabdare. reccomend away!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.