www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

o intrebare pt voi


Guest turshuanzen

Recommended Posts

Guest turshuanzen

si harley benton are si iesire pentru difuzor extern...:)...dar ca sunet....ma interesa daca le-a testat cineva...si care are distorsu mai bun... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest turshuanzen

hmm..nu e de injurat o marca sau alta:Dvream sa aflu care dintre cele doua sunt mai bune:P...o sa-l intreb pe bumbac printr-un PM sau daca vede threadul i-as multumi daca mi-ar raspunde:D

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Asa e, am avut un GM108, insa nu am incercat/ascultat Harley Benton-ul, deci o comparatie pertinenta nu pot face. Pot spune insa despre Behringer ca, pentru apartament, overdrive-ul isi face treaba cu brio si este destul de versatil, fiind potrivit atat pentru blues, soft-rock si heavy-metal, iar la exemplarul meu zgomotul de fond putea fi trecut usor cu vederea. Eu zic ca e de luat in considerare pentru studiu acasa, insa, repet, nu am incercat HB-ul. Poate isi da cu parerea si cineva care il cunoaste pe acesta din urma.

Link to comment
Share on other sites

Guest turshuanzen

m-ati bagat de tot in ceata...daca e cineva care a testat harley benton:D:D sa posteze aici..pls...ms pt ajutor :)

Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu behringer din asta si sa stii ca e foarte ok pentru casa. Se aude tare. Si pt gama lui de produse adica ampuri de 15 ce sa zic e ok. Poti scoate mai multe tonuri din el cu simularile alea. Eu zic ca daca te mai poti intinde sa iti iei un peavey din ala de 15 W. Parca nu era prea mare diferenta de pret.

http://www.thomann.de/gb/peavey_solo_eguitar.htm cred ca asa ceva, sau daca te poti intinde mai mult asa ceva http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=258

Link to comment
Share on other sites

Guest turshuanzen

da...dar are un mic inconvenient..eu stiu..nu are iesire pt external speaker:D:D...chestia asta era importanta mai ales k vreau sa il iau si la sala...app..se poate baga prin headphones...la speaker extern??:):D

Link to comment
Share on other sites

Ce behringerul are iesire pt external speaker???????????????

Daca ai si amplificare separata la acel speaker extern poti daca nu, nu poti baga decat casti.

 

da...dar are un mic inconvenient..eu stiu..nu are iesire pt external speaker:D:D...chestia asta era importanta mai ales k vreau sa il iau si la sala...app..se poate baga prin headphones...la speaker extern??:):D

Banuiesc ca te refereai la peavey :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.