www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Problema Delay


crawlers
 Share

Recommended Posts

Am un delay Way huge Echo puss cumparat de nou din magazin,l-am folosit nu de multe ori si brusc nu mai funtioneaza.Ultima data acum 3 luni mergea fara probleme.De atunci nu l-am folosit.Azi am incercat sa-l pun in functiune cu acelasi alimentator folosit la toate pedalele si nu se aprindea nici led-ul,nimic.Am incercat si cu baterie si tot la fel.De cand l-am cumparat l-am folosit in mod corect, alimentat cu polaritate pe minus,nu a fost trantit l-am folosit in mod normal si alte pedale.O sa ajung la electronist cu el sapt. asta dar imi puteti spune care sa fie cauza?

Link to comment
Share on other sites

Daca mai este in garantie, du-te cu el la magazin si ori iti dau unul nou ori ti-l repara.

L-am cump.din usa s-a umblat in el pt. a schimba o piesa ,nu ca ar fi fost defect ci pt. a taia semnalul dry si a obtine doar semnal wet prin bucla de efecte in paral.Dar nu a fost nici o problema a functionat f. bine cu modificarea facuta.

Ideea e ca asociez poate  defectiunea cu faptul ca a fost umblat in el, poate ca are sau nu are legatura, aici nu inteleg...

Link to comment
Share on other sites

depinde cum s-a facut modificarea aia ... eu parca pun pariu ca cineva a suntat cu un fir calea de dry si a scos spre iesire doar ce a considerat el ca vine ca "wet" ... problema e ca s-ar putea sa fi facut injectie de semnal invers in etajul de "dry" cum ii spui tu, sau sa-i fi facut pur si simplu vreo nasoala (scurt, ceva) unei piese.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.