www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rpg


Guest Mada
 Share

Recommended Posts

Deci se vede ca nu stiti ce e ala rp:). Eu nu ma refer la jocurile Rpg ci la forumurile rpg :Pdaca stiti ce-s alea :)

 

nici tu nu ai precizat ce fel de rpg; ca asa poti sa te joci si pe hartie. cele 2 forumuri mi s-au parut extremd e naspa. oricum rpgurile pe forumuri sunt un pic plictisitoare. mai bine joci un d&d sau un ceva de la white wolf (fie ca e pe pc sau pe hartie)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Chiperion
Forumurile de genu' asta sunt un pretext pentru a-i reuni pe amatorii de cybersex. Hau hau hau.

 

Well, some of them, at least...Bre, chiar nu stiam ca fac si ai nostri freeform board roleplays, da-n fine, nu prea ie avansate halea doua; d-alea meseriase, cu GM, cu character sheet, cu alea-alea, that's where the nerds be, iar alea freeform avansate ie cu pseudo-scriitori.

 

@h00k: am io un GURPS Cyberpunk Rulebook...

Edited by Chiperion
Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
hai o punem de un DnD :)

God am jucat de vreo cateva ori - este foaaaaarte plictisitor. Nu numai ca dai cu zarul si ca sa faci pipi, dar campania creata de THE GAME MASTER YOU ARE HIS PAWNS era de-asta copiata, cliseu 100%. Time well spent.

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

...sa te vaz io daca dai vr'un doi cand te taie...:)

(valeu, muica, ma paste nominalizarea...) 'Ai, dom'le, facem alta treaba. Dac-am scrie un set de reguli cu muzicanti si mamu in loc da parnai si balauri?

Link to comment
Share on other sites

eu aveam intrun timp tot felu de manuale din astea, da mam cam lasat. ma cam pasiona si MTG`ul, da si de ala mam lasat ca nu prea am cum sa cumpar in romania asa ceva. totusi as incerca o campanie de D&D misto dupa ce termin cu toata scoala asta.

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig
eu aveam intrun timp tot felu de manuale din astea, da mam cam lasat. ma cam pasiona si MTG`ul, da si de ala mam lasat ca nu prea am cum sa cumpar in romania asa ceva. totusi as incerca o campanie de D&D misto dupa ce termin cu toata scoala asta.

MTG este miez. Am jucat ala vechi pe calculator, mi se pare ca era Fourth Edition, si cu AI-ul si cu un prieten. Foarte foarte tare. Pacat ca pretzu este asa de Pipera. Cum zicea cineva: "Money: The Wasting".

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

MTG...stai...Magic: The Gathering? Tre' sa vaz si io cum devine treaba cu astea. Daca ie pe calculator, da Chiperiu' de dansul taman-taman. Deci, D&D, anyone? Am si eu un compendiu cu tot ce trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Not to worry, my naughty fellow. Cum nu m-am imbolnavit de WoW tot asa n-am sa ma apuc serios de MTG, gettin' 'em for free e OK, dar mereu sunt chestii cu care tre' sa te bati ca sa te distrezi dupa ce le-ai luat. Enfin...that's for all you warez guys out there.

 

Cine mai vrea trading card games meseriase...cautati si voi seria Etherlords...sau Astral Masters, care ie super-super...

Edited by Chiperion
Link to comment
Share on other sites

magia la mtg sunt cartile si complexitatea lor; restul imitatiilor (disciples, warcraft etc) nu sunt la fel datorita faptului ca nu sunt la fel de complexe si nu ai atatea optiuni.

mai bine jucati un etherlords 2 si va potoliti mult mai usor; nu necesita pregatire si nu trebuie sa dati bani pe 1000 de carti (un deck bun cam atatea carti ar trebui sa aiba)

+MTG sunt taticii :), si inca se mentin bine pe pozitia asta

 

aruncati un ochisor si aici: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_collectible_card_games

 

ps: joaca cineva un etherlords? ;:)

ps2: versiunea aia de mtg e destul de draguta, dar numarul cartilor e cam micut. totusi, e destul de buna ca sa inveti jocul si ca sa inveti sa iti faci un deck acceptabil though

ps3: nu jucati MTG: Battlegrounds. it is just a piece of anal product.

Edited by Susceptor
Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Pokemon? Si nenea Hari Poker are TCG...si aia de la Blizzard...Bre Theo, vreau sa mi-l cumpar si sa vaz si io ce si cum, ca prea mi l-au laudat multi...auzi, ne vedem maine, tre' sa conversam, yes? Una peste alta, Astral Masters e o alternativa buna la astea, e mai simplut ca interfata si numar de carti, dar greu al naibii...

Edited by Chiperion
Link to comment
Share on other sites

uite-te mai atent la linkul ala, pokemon e mic copil pe langa alte aberatii (macar diversitatea pokemon poate fi aplicata intr-un mod bun la un TCG)

 

@chiperiu: da ma, vin maine; vezi ca are alin niste carti din editia a6a si a7a - mai degraba vorbesti cu el.

@chiperiu, pt2: raman la ideea mea...nu vrei sa joci un etherlords?

Edited by Susceptor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.