www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vox Vt15


Adi M
 Share

Recommended Posts

Este un amplificator potrivit pentru începători, dar nu numai, putînd fi folosit ca "practice amp" și de chitariști experimentați. Ca majoritatea amplificatoarelor VOX, și acesta are un sunet destul de "cald" și "vintage", cu un clean și crunch plăcut, pretîndu-se pentru blues, blues-rock, rock'n'roll, jazz. Simulatoarele de amplificatoare din el chiar au "personalități" diferite și îl fac să fie destul de versatil.

 

Amplificatorul este hibrid, cu o lampă în preamplificator și cu circuitul de putere pe tranzistori. Difuzorul este de 8", iar carcasa este închisă în spate.

 

Are cîțiva ani vechime, dar a fost folosit realmente cîteva săptămîni. Este al prietenei mele, căreia noul serviciu nu i-a mai lăsat timp de chitară și cu greu și-a făcut curaj să-l vîndă, de aceea a stat luni la rînd degeaba.

 

Nu prezintă semne de uzură, nu are zgîrieturi și, după o meticuloasă ștergere de praf, va fi ca nou.

 

 

 

Pentru cine vrea o flexibilitate și mai mare a tonurilor, recomand pedalele de aici.

 

Contact: la telefonul de mai sus, aici pe topic sau prin mesaj privat ori pe facebook.

 

Mulțumesc.

 

 

P.S. Nu am poze reale, dar pot face cînd ajung la Buzău, unde se află momentan. Pentru cei care vor musai să vadă un "frățior" de-al lui, am atașat 2 poze de la prietenul Google.

 

vox-vt15-34418.jpgvox-vt15-489388.jpg

Edited by Adi M
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.