www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Constanta - Blues/blues Rock


SolDiez
 Share

Recommended Posts

Dupa multe batai de cap cu drumul Constanta-Bucuresti n-am avut timp de o trupa stabila dar acum stau bine in Constanta si caut niste oameni sa fac ceva serios, si/sau o trupa gata formata.

 

Ma intereseaza ceva gen blues/blues rock desi nu stiu daca am vreo sansa pe aici. Cant de vreo 7 ani la chitara, am mai fost in vreo 3 trupe dar nu s-a legat nimic si acum caut ceva mai pe gustul meu. Sunt deschis si la alte genuri muzicale dar cu siguranta nu m-ar interesa ceva gen "indie".

 

Frica de scena nu am, chitara/amplificator/efecte am chiar si pentru repetitii galagioase in caz ca nu mergem la vreo sala gata dotata.

 

Piese invatate nu prea am. Am invatat in mare parte tragand solouri/improvizatii peste backing trackuri, dar pot invata piesele rapid daca e nevoie. Oricum formula pieselor, cel putin in aria blues e asemanatoare, interpretarea face toata treaba.

 

Asta e canalul meu de youtube: https://www.youtube.com/user/SolDiez90 . Nu se gasesc prea multe chestii bluesy pe acolo dar e de ajuns pentru o parere zic eu.

 

Contact prin PM va rog si facem acolo schimb de numere si altele.

 

Multam!

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

salut ! imi cer scuze ca te deranjez . http://forums.rgc.ro/topic/100650-caut-trupa-constanta/ acesta este topic-ul meu . Nu prea m-a atras niciodata rock-ul , insa imi doresc atat de mult sa fac o trupa incat sunt deschis la orice , pot sa ma acomodez si sa invat orice , daca este nevoie . am atasat si doua inregistrari in topic-ul respectiv . astept raspuns . multumesc !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 11 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.