www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Line 6 Pod Hd 500 Negociabil


Recommended Posts

Pret: 1300 RON


Localitate: Reghin


Contact: 0745099610


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Procesor Line6 Pod HD 500 in stare impecabila atat tehnic cat si estetic.Il vand pentru ca vreau sa imi iau pedale ,m-am saturat de tonuri digitale.

Acest procesor este foarte reusit si reproduce foarte bine sunetul de Mesa Boogie,ENGL,Bogner,Marshall,Fender,etc.

Are si o gramada de efecte si modulari foarte interesante,looper,wah-wah,intrare de microfon.

 

Pret negociabil!

post-18092-0-49101700-1406991344_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eu ma refeream la tonul obtinut din procesoare de chitara care suna asa de sintetic si de plastic,care nu este analog (faimoasele pedale care le stim cu totii),diferenta dintre aceste doua este ca semnalul analog este continuu iar cel digital este alcatuit din puncte individuale. Poate nu este cel mai potrivit cuvant (digital) care l-am folosit dar asa am fost invatat sa le diferentiez,analog=pedale ,digital=procesoare .

SausageAssassin, data viitoare uita-te si la contextul in care a fost folosit cuvantul , hai sa nu facem pe desteptii pe aici ca nu are rost,multumesc. Stima

Edited by MrNesteaPeach
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu ma refeream la tonul obtinut din procesoare de chitara care suna asa de sintetic si de plastic...

Asa de reusit si reproduce foarte bine tonurile de Mesa, Engl, Marshall...de plastic. Tu realizezi ce spui?

In felul asta nu il vinzi. Poate celor care cauta tonurile digitale si de plastic de care vorbeai.

Bafta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

auzi,fi atent,eu nu incerc aici nici o smecherie de vanzare,asta ii adevaru ca ii digital,cine stie cunoaste,punct


Da,reproduce,simuleaza sunetul dar nu e la fel si pe mine nu ma multumeste. Nu te supara,discutia asta nu are rost,cand vrei sa cumperi un produs ori il testezi in magazin daca poti ori te uiti pe internet,youtube e plin de review-uri si coveruri .


@adrianni Si sa inteleg ca daca spui adevarul nu il cumpara nimeni? mai nou la voi tehnica de vanzare este minciuna? Cum l-am cumparat de la un prieten de pe acest site extraordinar ,asa il dau mai departe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, scuze pentru interventie. Nu se pune problema sa minti in legatura cu un procesor pe care il vinzi dar parca nici sa-i faci antireclama din start. In fond, Pod HD500 chiar nu e un procesor rau. Se adreseaza celor care au nevoie de mobilitate si multe tonuri (de exemplu pentru cover-uri) si nu dispun sau nu vor sa care un setup complet de chitara.

Cele bune

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.