-
Posts
89 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
Everything posted by adi1334
-
Caut Fender Fat 50. Negociabil, în funcție de condiții, etc.
-
Schemă wiring SSS 5 way switch, 2 volumes, 1 master tone
adi1334 replied to adi1334's topic in DIY & Minitehnicus
@vicsnd, @Razvan S., @Airhead: Mulțumesc pentru ajutor. Voi reveni cu soluția implementată (odată ce adun niște componente de care mai am nevoie). -
Schemă wiring SSS 5 way switch, 2 volumes, 1 master tone
adi1334 replied to adi1334's topic in DIY & Minitehnicus
Cool, poza e mai simplu de înțeles pentru mine. Doar că-s puțin confuz, pare să fie o greșeală, unul dintre potenționetrele cu "Master Tone" ar trebui să fie "Volume 1", nu? -
Schemă wiring SSS 5 way switch, 2 volumes, 1 master tone
adi1334 replied to adi1334's topic in DIY & Minitehnicus
Mulțumesc, mă voi strădui să o descifrez. Nu mi-e ușor, eu sunt mai mult cu "little pictures". Le găsisem și eu pe astea, dar par să fie mai sofisticate decât am eu nevoie. În principiu vreau doar să pot avea volume diferite la doze, am tendința să folosesc volumul de la chitară pe post de clean channel. Cel mai probabil aș putea trăi cu un 3-way switch. Dar chitara mea are un 5 way, deja. Aș prefera o chestie în care să pot modifica un wiring clasic existent, cu poturile și capsu existente. Dar mulțumesc. -
6666 lei. Bump.
-
Până la 15 Decembrie, price drop: 5777 ron. Pe încercate în Timişoara, sau în apropiere, sau aranjamente speciale. Consider şi unele schimburi (valoare de schimb Eur- 1999) - clone japoneze Les Paul Custom mid range (~7-800 euro: Burny, Aria Pro II, Greco, etc + diferenţă, în funcţie de model, stare, numai set neck), Junior double cut (japoneze), cabinet 1x12, cabinete Orange 212 closed back (2).
-
Specificaţii: BODY : Flamed Maple Two Pieces Top, Mahogany One Piece Back NECK : Mahogany One Piece, Set-Neck Deep Joint, Head Angle 18° FINGERBOARD : Rosewood RADIUS : 300R ~ approx 12 inch FRETS : 22 SCALE : 625/312.5mm BRIDGE : HLS-VB(Brass Saddle)Bridge, HLS-VT Aluminum TailPiece TUNERS : Gotoh SD90-SL NUT(width) : Bone(43.0mm) TUSQ Graph Tech INLAY : Dish(Amber Cell) PICKUPS : PAF-Vintage MK2×2(Made In Japan) Dimarzio PAF 36th anniversary (DP103 neck, DP223 bridge) covered, cream coils underneath. CONTROLS : 2V.,2T (push-pull - coil split) CTS., 3way Toggle SW. CONDENSER : Sprague Black Beauty GNA Black Bee 0,022uF 1500V JACKS : Switchcraft FINISH : Lacquer Finish Chitara este acordată/setată în B (13-56), acţiune foarte joasă. Are câteva mici probleme estetice (care nu afectează sunetul şi care în mare parte au fost moştenite, vezi istoricul chitării în ) Se poate vedea/încerca în Timişoara. Prefer să o dau local. Vine cu o cutie SKB (hardcase).
-
Capace de doze pentru DiMarzio (normal spacing)
adi1334 posted a topic in Discutii despre echipament
Salut, Are cineva experienţă ce capace de doză se potrivesc pentru dozele DiMarzio (PAF36 neck, bridge, normal spacing). În particular, merg: https://www.thomannmusic.com/intl/schaller_pickup_cover_131n.htm respectiv https://www.thomannmusic.com/intl/schaller_pickup_cover_131b.htm? Merci, Adi -
vând vand 4 difuzoare fane122 14g de 12 inch 50w
adi1334 replied to nagual's topic in Amplificatoare, boxe, difuzoare
Poţi da mai multe detalii despre cabinete? Dimensiuni, poze (inclusiv cu interiorul). -
vând Tech 21 Sansamp British V1
adi1334 replied to adi1334's topic in Pedale, efecte și preamplificatoare
Pentru 1 săptămână, 350. -
Bridge Epiphone LockTone™ Tune-o-matic, versiunea Epi de Abr, luat de pe un Flying V Brent Hinds Custom + studs: 80 RON (nou) Bridge vintage Nashville, luat de pe un Les Paul Custom (LC550) Aria Pro II din 1980, made in Japan: 80 RON Göldo Bridge Adapter M4/M8 (pt a monta un bridge Nashville pe o chitară import, ex. Epiphone): 40 RON (sau 100 împreună cu bridge-ul de mai sus) https://www.thomann.de/ro/goeldo_bridge_adapter_m4_m8.htm Cheițe tulip gold relic'd Aria Pro II (de pe aceeași chitară, post 10 mm - standard, la fel ca Groverele de pe Epiphone, etc): 100 RON. Se pot vedea în Timișoara, negociabil, trimit. Pt schimb, doze PAF (anumite modele), flanger (anumite modele).
-
vând Tech 21 Sansamp British V1
adi1334 replied to adi1334's topic in Pedale, efecte și preamplificatoare
Redevine actual. 450 ron (negociabil) sau schimb (valoare de schimb 700 ron) cu: - doze PAF (Bareknuckle the Mule, DiMarzio PAF36/PAF Master), alte variante - flanger (anumite variante) - One Control Looper / alte pedale de loop (pedal loop, nu înregistrare) -
Pret: 0 RON Localitate: Timișoara Contact: adi.1334.c@gmail.com Stare: Uzura normala Accept schimburi: Accept schimburi Sansamp British, versiunea 1. Pedala este Marshall(s)-in-a-box (potul Character trece prin toate perioadele - de la Bluesbreaker la JCM800+). Se poate folosi ca pedală, dar și ca preamp sau chiar amp. La schimb mă interesează doză/doze (depinzând de tip, cost, etc) tip PAF (~7 kOhm neck, < 8.5 kOhm bridge). Mă interesează: Barecknuckle Mule/Black dog (bridge), Dimarzio PAF 36 (set). Prefer 4 wires. 50 mm în bridge. Prefer schimbul în Timișoara.
-
ce dimensiuni are?
-
vând Epiphone Standard American Cu 1000 Lei
adi1334 replied to ionutsuru's topic in Chitare electrice
ăla-i corp dintr-o bucată? whoa ... 900 de lei ... nice ... -
vând Tech 21 Sansamp British V1
adi1334 replied to adi1334's topic in Pedale, efecte și preamplificatoare
Schimb cu Seymour Duncan Vapor trail (pedală de delay), sau Bareknuckle Black Dog (doză bridge). -
Lehle! (sunt și opțiuni pentru ABY de ex http://lehle.com/EN/Lehle-Little-Dual, dar de n-ai folosi ambele ampuri dintr-odată?!)
-
vând Tech 21 Sansamp British V1
adi1334 replied to adi1334's topic in Pedale, efecte și preamplificatoare
Up-date de preț: 400 ron. -
Primii Zece Pași Către Nicăieri ... [Dramă În Patru Acte]
adi1334 replied to a topic in Căutăm instrumentist
-
Primii Zece Pași Către Nicăieri ... [Dramă În Patru Acte]
adi1334 replied to a topic in Căutăm instrumentist
KOLAPS LIVES!!! -
vând Tech 21 Sansamp British V1
adi1334 replied to adi1334's topic in Pedale, efecte și preamplificatoare
The Sound of Rock'nRoll ... from bedroom to bathroom to stage!!! -
Pret: 460 RON Localitate: Timisoara Contact: adi.1334.c@gmail.com Stare: Uzura normala Accept schimburi: Nu accept schimburi Mai mult de nevoie, pun la vânzare un Sansamp British, versiunea 1. Pedala este Marshall(s)-in-a-box (potul Character trece prin toate perioadele - de la Bluesbreaker la JCM800+). Se poate folosi ca pedală, dar și ca preamp sau chiar amp. Predare personală în Timișoara, curier în rest.
-
Pret: 0 RON Localitate: Timişoara Contact: adi.1334.c@gmail.com Stare: Foarte buna/Ca nou Accept schimburi: Accept schimburi Cumpăr DiMarzio PAF 36th Anniversary (un DP223 şi un DP103). Proiectul este de aşa natură încât acestea trebuie să fie CREM (nu negre, nu zebra, nu albe). Aştept oferte câteva zile ... shoot!
