www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa I.v.red (fosta Redline) Cauta Chitarist


Guest razvan.rdl
 Share

Recommended Posts

Guest razvan.rdl

Trupa i.v.Red (fosta ReDLine) cauta chitarist (DIN/IN BUCURESTI) cu experienta, serios shi in primul rand muncitor. Vrem om pt. long-term, pt. asta ne intereseaza sa fie cat se poate de serios, sa vina la repetitii oricand e nevoie ( cu exceptii, evident, cand e cazul ), preferabil sa nu mai fie in alta trupa, nu vrem sa ne intercalam cealalta/celelalte trupe cand avem live-uri ca nu e corect fatza de nici una dintre partzi; sa fie dispus sa faca sacrificii pt. trupa (nu, nu ma refer la vandut organe), sa se adapteze stilului cat de mult posibil (nu suntem dispushi sa facem compromisuri), e de preferat sa fie de acolo, sa nu fie nevoie de nici un fel de adaptare, shi nu in ultimul rand sa aiba chitara+procesor cat de cat performante, avem destule efecte shi detalii de tot felul pe piese cat sa avem nevoie de jucarii bune. Trupa shi-a schimbat de curand numele din motive de marca inregistrata, pt cine shtie ce s-a intamplat in tot timpul cat am tot refacut formula shtie ca avem o istorie buna, cantari importante, cu instrumentisti foarte buni, cu posibilitati de contracte (refuzate in cele din urma din motive de "imi pare rau, nu-mi vand sufletul shi casa pe bomboane, de orice fel ar fi ele" ) dar contactatzi in continuare pt. negocieri, in tot timpul pastrandu-ne o imagine cat se poate de curata. Tzin sa mentzionez ca ne grabim dar cu pashi ceva mai mici shi siguri; nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar daca dam din nou peste persoane care urmeaza lozinca "rock-star in 2 saptamani or bust" o sa avem pt. ele un raspuns ceva mai putzin politicos.

In cealalta directzie, dispunem de sonorizare shi instrumente proprii (chiar foarte bune ash zice, au fost parte destul de mare din sonorizarea folosita la festul Dacorum) shi de o sala de repetitzii incapatoare, antifonata (nu fantastic, dar tzine), ieftina shi bine plasata (zona foishorul de foc).

 

Link la Myspace: http://www.myspace.com/truparedline. Website-ul inca sufera modificari deci n-o sa-l dau ca punct de informare/reper.

 

Tzin sa precizez ca in ultima jumatate a anului stilul a suferit cateva modificari, a devenit foarte putzin mai dur dar destul de mult mai tehnic. Avem mult mai multe piese (fara inregistrare de studio <in Germania, se poate observa diferentza pe Myspace la Sevraj new sound> pentru ca nu au fost terminate decat de curand, unele nici acum nu sunt 100%) dupa parerea mea mai bune decat cele de pe Myspace, de asta va putetzi convinge direcat la sala de repetitzii. Pt. alte detalii ne putem auzi la 0740.720.102 (razvan), sau lasatzi reply pe aici cu orice fel de intrebari, observatzii etc. In caz ca observatzi calitatea mai grainy a unora dintre pozele de pe mai space ar trebui sa mentzionez ca sunt shot-uri de pe videoclipul piesei Sevraj, ce urmeaza sa fie finalizat shi difuzat.

Nu in ultimul rand ash vrea sa rog cat se poate de frumos pe oricine e interesat sa se gandeasca foarte bine, noi cautam un om bun, care sa se mishte repede shi care sa nu puna probleme de timp sau sa aiba cine shtie ce multe alte prioritatzi inaintea trupei, va rog sa va ganditzi bine inainte de a ne contacta pt. a evita sa ne punem intr-o postura aiurea unul pe celalalt shi sa pierdem timp degeaba.

 

Cheers.

Link to comment
Share on other sites

Guest razvan.rdl

@narcistip: nu e confidentzial dar nu priveshte topicul

@Nightlight: multzumim frumos. Se pare ca suntem pe aproape.

@Tanase.Ca: nu, nu prea are legatura performantza cu varsta. In cazul in care te referi la poza generala a trupei pe scena na... acuma depinde, daca tre sa te intubam shi sa stam cu perfuzii la capu tau ar fi cam nasol. Astea-s chestii de vb pe privat oricum :)

 

messu meu e frozenmask7@yahoo.com, cred ca am uitat sa-l trec.

Link to comment
Share on other sites

Guest Gabiones

Interesant ceea ce faceti

Poate colaboram !

Gabriel - ca ingerul care iti aduce vestile cele bune

peste 25 ani experienta de scena chitara / lead vocal - scule multe si bune

din pacate nu sunt din Bucuresti dar destul de aproape -

 

cautati-ma la 0720 202122

sau gabiones@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.