www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Einstürzende Neubauten Bass Project


Guest
 Share

Recommended Posts

Obiectivele initiale - PHASE 1 & PHASE 2

 

- colorarea corpului cu vopsele acrylice

- astuparea si mascarea spatiului unde a fost doza de bridge

- desenarea fetei si a grifului

- diverse corecturi

- lacuirea

- adaugarea unei doze

- crearea unui pickguard

- etc.

 

Am ales sa il lucrez mai "rustic" deoarece se potriveste mai bine cu tot ceea ce reprezinta Einstürzende Neubauten.

 

 

:)

 

 

Ce s-a realizat - PHASE 3 & PHASE 4 (incomplet)

 

Din nefericire nu am avut timp sa testez cum interactioneaza lacul cu acrylicele pe care le-am folosit, la sfarsit am vazut ca mi-a cam colorat albul. Per total e OK, avand in vedere ca am lucrat cu o panza de bonfire, un ciocan, chit de lemn, aracet, vopsele acryl si pensule, lac nitro. Destul de primitiv.

 

Basul o sa aibe doza de tip Jazz de la un Fender Aerodyne made in Japan si corzi Fender 9050s Flatwounds. Griful este fretless.

 

 

Pentru moment basul este la un prieten in faza se setup. :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

M-a intrebat cineva cum am acoperit gaura. :) Iata cum:

 

Am lipit lemnul cu aracet, l-am lasat sa stea o zi, apoi am folosit pentru astuparea spatiilor goale un chit pentru lemn. :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
Am uitat sa mai dau pe aici. Scuze. :) Cand am sa am mai mult timp am sa-l fotografiez la lumina zilei ca sa se vada culorile reale. Cam asa arata acum:

 

finally :)

 

Baga firu de la masa pe sub punte.

Doar o sugestie: mai rotunjeste pickguardu si vopsestel in completarea desenelor din jur(de la distanta nu o sa se mai observe ca ai pickguard daca tot nu mai ai sub doze, mi se pare ciudat asa, macar daca era negru)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.