www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

pareri obiective despre o piesa


Guest hututui
 Share

Recommended Posts

Guest hututui

Salut

Am si eu o piesa si astept parerile voastre despre ea, Niste pareri obiective m-ar ajuta foarte mult. Am folosit loopuri de tobe (sunau destul de bine si sunete luate de pe net. In rest, totuol e chitara). din pacate nu prea am pe cine sa intreb, nu am prieteni chitaristi.

Multumesc. mult

affirmative.mp3

Link to comment
Share on other sites

Salut

Am si eu o piesa si astept parerile voastre despre ea, Niste pareri obiective m-ar ajuta foarte mult. Am folosit loopuri de tobe (sunau destul de bine si sunete luate de pe net. In rest, totuol e chitara). din pacate nu prea am pe cine sa intreb, nu am prieteni chitaristi.

Multumesc. mult

Mai intai de toate bine ai venit pe forum ... apoi daca mai ai piese sunt bine primite aici, o sa-ti las link-ul catre topicul unde se posteaza piese si unde poti sa ceri pareri. Mai sunt useri care abordeaza genuri asemanatoare de muzica ... cred ca lui George o sa-i placa ce ai lucrat tu acolo.

 

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=1970&st=30

Link to comment
Share on other sites

Frumos, mestere, draguta piesa. E misto si tema, si improvizatia e mistocuta, cu bendurile alea interesante.. bravo! Poate ar fi bine sa incerci sa aplici mai mult vibrato la sfarsitul unei fraze, ca suna cam sec cateodata si se strica efectul, si se simte ca ar trebui sa canti un pic mai legat si mai relaxat, dar asta vine de la sine. Un dragut exemplu de light jazz, si o schimbare placuta fata de ce incearca lumea de obicei pe forumu asta, adica sa fie malmsteen sau steve vai.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu era un comentariu ce ma viza.. nu ma bagam ca nu am nimic cu nimeni..toata lumea are dreptul sa aibe o vasla cu corzi si o pana in ziua de azi.pustiule daca ai mai mult de 10 ani si canti de mai mult de 6 luni la chitara..lasa-te ca nu ai sanse.. te chinui si ii chinui si pe cei din jurul tau.. mai ales pe cei ce stiu ce inseamna aia muzica.. cam putin pe aici.. deci cu alte cuvinte esti binevenit

 

Mi-am dat seama ca vbeai serios...iti trebe o cultura muzicala enorma ca sa apreciezi toate chiflele unor incepatori...

Link to comment
Share on other sites

Daca nu era un comentariu ce ma viza.. nu ma bagam ca nu am nimic cu nimeni..toata lumea are dreptul sa aibe o vasla cu corzi si o pana in ziua de azi.pustiule daca ai mai mult de 10 ani si canti de mai mult de 6 luni la chitara..lasa-te ca nu ai sanse.. te chinui si ii chinui si pe cei din jurul tau.. mai ales pe cei ce stiu ce inseamna aia muzica.. cam putin pe aici.. deci cu alte cuvinte esti binevenit

 

Mi-am dat seama ca vbeai serios...iti trebe o cultura muzicala enorma ca sa apreciezi toate chiflele unor incepatori...

 

Malmsteen , trai-ti-ar...

Ia bah legatura cu onor adminii sa schimbe dracu' numele site-ului in Romanian Virtuous Guitarist Community (RVGC - suna bine, nu?) ca sa putem pleca in ###### mea linistiti la bere si sa nu mai pierdem vremea p-aici :) Ca dreaq, te-ncurcam :)

Ete mah, tu te-oi fi nascut cu chitara-n brate si n-ai loc de bietu' om. Il cunosti, ti-a facut ceva? Aaaa, ca nu-ti place, ca nu suna, ca gherleste...dar care-i problema?

 

Tu-i amaru masii....

Link to comment
Share on other sites

Malmsteen , trai-ti-ar...

Ia bah legatura cu onor adminii sa schimbe dracu' numele site-ului in Romanian Virtuous Guitarist Community (RVGC - suna bine, nu?) ca sa putem pleca in ###### mea linistiti la bere si sa nu mai pierdem vremea p-aici :) Ca dreaq, te-ncurcam :)

Ete mah, tu te-oi fi nascut cu chitara-n brate si n-ai loc de bietu' om. Il cunosti, ti-a facut ceva? Aaaa, ca nu-ti place, ca nu suna, ca gherleste...dar care-i problema?

 

Tu-i amaru masii....

subscriu :)

offtopik @ malex: citindu-ti posturile te propun viitoru moderator pe rgc........sa vezi distractie dupa :(

Link to comment
Share on other sites

da ba il cheama oftavian.. rimeaza cu octavian.. asa il cheama pe ala care mi-a furat gagica intr-a 11-a

 

acum devii personal + ce legatura are :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

da ba il cheama oftavian.. rimeaza cu octavian.. asa il cheama pe ala care mi-a furat gagica intr-a 11-a

 

 

multumesc. fac si eu ce pot, ni ca altii.

 

ma io stiu ceva...e romanian guitarist COMUNITY...ce *** dak ti se pare naspa piesa puteai sa tii pt tine, ok?

 

 

e ok daca primesc niste pareri sincere. stiu ca am mai dat gherle si imi dau seama ca m-am grabit cu postatul inainte de atrage chitarile bine. asta este, sunt cam grabit si cam lenesh

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

Mai intai de toate bine ai venit pe forum ... apoi daca mai ai piese sunt bine primite aici, o sa-ti las link-ul catre topicul unde se posteaza piese si unde poti sa ceri pareri. Mai sunt useri care abordeaza genuri asemanatoare de muzica ... cred ca lui George o sa-i placa ce ai lucrat tu acolo.

 

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=1970&st=30

 

multumesc pentru intampinare. nici nu stiam ca sunt atatia oameni care iubesc chitara si descoperirea acestui site m-a surprins foarte placut.

am o nelamurire. cine este george? :)

Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru intampinare. nici nu stiam ca sunt atatia oameni care iubesc chitara si descoperirea acestui site m-a surprins foarte placut.

am o nelamurire. cine este george? :)

inca nu le-ai vazut/auzit pe toate :) this is just the beginning...may the force be with you!

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

vedeti???acum o sa se apuce serios de chitara si o sa fie mult mai bine!!am facut cu intentie asta!

o sa imi multumeasca peste cativa ani..pe scena la woodstock... :)

 

moshule, esti simpatic. vb serios, imi place stilul tau. mor de curiozitate sa ascult o piesa cantata de tine

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

este o piesa compusa de mine.. sau o stiai...???e deja celebra??

 

scuze. nu am fost foarte clar. vroiam sa spun ceva intr-un stil mai personal. nu intr-un stil inventat de altii (geniali, ce-i drept)

Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru intampinare. nici nu stiam ca sunt atatia oameni care iubesc chitara si descoperirea acestui site m-a surprins foarte placut.

am o nelamurire. cine este george? :)

Da hututui ... asa cum spune si pixi, George este un user de pe RGC care se simte oarecum atras de anumite experiente (pentru Romania experiente!) cu muzica rock, jazz smooth... si cam ce ai incercat si tu sa faci acolo, loop-uri peste care trage chitara ... Personal nu am absolut nimic de comentat asupra acestui stil de muzica, daca cineva are placere pentru el, foarte bine ... Stilul asta comercial, ca ne place sau nu, a prins valoare datorita unor mari chitaristi, prea mari ... inclusiv pentru Malmsteen ... Atitudinea lui Malmsteen este data de neintelegerea (datorata varstei sper) in profunzime a acestei meserii "care este" muzica ... nu cred ca mai este cazul sa-mi exprim parerea despre modul in care trebuie primit un artist aici pe forum, indiferent cum este, mai slab pregatit sau mai avansat, ca-i place rock sau house ... ori dai un sfat sau o parere in limita bunului simt, ori schimbi "postu" frate .. ca la TV...slava domnului, posturi sunt destule.

 

Malmsteen si tu cand ai venit aici, cineva te-a luat in corzi un pic ... nu te razbuna si tu acum pe "primul venit" ...

hututui nu te lasa descurajat, posteaza piese in continuare ... si eu fac la fel cu toate ca nu am piese pe gustul multora si nici nu prea sunt chitarist. Si nu uita ca aici nu este publicul din sala ... aici sunt oameni ca si tine .. care produc muzica, care au preferinte si idoli .. este normal sa mai apara si divergente, dar din experienta iti spun ca aceastea aduc si oarece foloase.

Malex multumesc pentru banul ala ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.