www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce parere aveti despre The Amsterdams?


Guest gnrmarius
 Share

Recommended Posts

Guest gnrmarius

O noua formatie isi face loc, sa speram...The Amsterdams(cred ca asa se scrie).Au concertat prin Buc de cateva ori, ce parere aveti despre ei?

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Eu ia-m vazut intr-un concert in care i-am urmarit foarte atent. Baietii au foarte mult potential si abordeaza un stil care nu-i propriu romaniei.

Muzical vorbind, ar putea sa mai lucreze. Tehnic, se pot prezenta fara rusine in orice club din undergroundul romanesc. Compozitional trebuie sa investeasca putin mai multa sudoare. Am vazut ca au priza buna la fete, deci, doua bile albe in plus :)

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

Mda ...pot spune ca am fost prezent la prima lor aparitie ...prin Big Mamou ...il cunosc pe bassist ...

ce pot spune ...erau un pic speriati dar au cantat acceptabil.

Sunt sigur ca au mult potential si ca vor face ceva prin muzica romaneasca...

 

Eu ia-m vazut intr-un concert in care i-am urmarit foarte atent. Baietii au foarte mult potential si abordeaza un stil care nu-i propriu romaniei.

Muzical vorbind, ar putea sa mai lucreze. Tehnic, se pot prezenta fara rusine in orice club din undergroundul romanesc. Compozitional trebuie sa investeasca putin mai multa sudoare. Am vazut ca au priza buna la fete, deci, doua bile albe in plus :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest rhcp_guitarist

Pai,avand in vedere ca sunt prietena cu Andrei (Amza),eram curioasa sa vad daca e chiar ceva de capul lor si in final am ajuns ieri in Expirat.In primul rand,cam putina lume,in al doilea rand,da sunt multe tipe :).Au cantat cam o ora,chiar m-au surprins,nu ma asteptam sa fie chiar asa de misto,canta un fel de british-indie thing gen Bloc Party,apoi un fel de Franz Ferdinand si solistul parca ajuta sa semene si cu Weezer/Wheatus,cert este ca ce canta ei chiar nu intalnesti in Romania si doar rar,e exact ce eu cu Andrei si cativa ascultam.Sonorizarea a fost ft buna dupa parerea mea,bassul s-a auzit cam cel mai bine :) aa si le-a iesit ft bine coverul dupa Smashing Pumpkins-Today.

Un strop de incredere si curaj mai mult in ei si poate cine stie? :(

Mai au un concert pe 3 iunie in Utopia si o sa cante cica in deschidere la Stimultan :)

Link to comment
Share on other sites

Guest sandra

hihihi...THE AMSTERDAMS...am fost la trei concerte din cele cinci ale lor...imi plac mult mult mult....azi iarasi ma duc in Utopia :)

Canta bine,instrumentele se aud super...iar faptul ca fac cover'uri dupa Smashing Pumpkins..of...ce mai,sunt geniali :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.