www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Propellerhead Reason


Eone
 Share

Recommended Posts

Pret: 1200 RON


Localitate: Bucuresti


Contact: 0741001008


Link producator: https://shop.propellerheads.se/product/reason-7/


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi
Practic transfer licenta Reason 7.1 perfect functionala.

 

Il dau pentru ca am doua. Voiam sa mai fac un punct de lucru dar... Se amana... nedefinit :).

 

Pentru cei care stiu despre ce este vorba nu mai are nevoie de nici o prezentare.

 

Cei care s-au oprit la Reason 5 stiu cat de puternice sunt synthurile (thor, malmstrom etc), masinile de groove si samplerul nnxt. Dar cei de la propellerheads au dezvoltat un motor audio fantastic. Poti inregistra audio ca in orice alt Daw. Alegerea intre diferitle take-uri facandu-se extrem de facil, poate cel mai facil intre toate daw-urile. Noul mixer simulare a consolelor SSL este una din cele mai bune implementari punct. Eq-ul nativ raspunde foarte bine, la fel si compresorul, gate-ul... In fine e ca si cum mai ai un mixer mare de studio la indemana cu compresie finala emulata ssl. Faza faina este ca realmente le-a iesit suedezilor. Da-i un pic de timp sa intelegi cum funtioneaza si nu stiu daca mai vrei sa folosesti altceva. In plus este foarte stabil! De 6 -8 luni nu am avut un singur crash. Salveaza tot intr-un singur fisier, astfel evitand stergerile accidentale din pool sau folosirea accidentala a aceluiasi pool la mai multe proiecte (Utilizatorii de Cubase stiu despre ce vorbesc).

A, da. Pentru producatori, nu exista sa creezi ceva in el si apoi peste 1 an 2, sa nu-l mai poti deschide pentru ca s-au schimbat versiunile VST-urilor. Vezi kontakt, waves etc... Tot ce am creat anterior merge perfect in versiunea noua. Am avut ceva probleme pe tema asta, in trecut, cu alte daw-uri.

Desigur lipsa VST-urilor poate fi considerata un impediment dar credeti-ma ca nu sunt. Trebuie doar sa stii ce vrei si sigur poti gasi o cale de a o obtine cu toolurile interne. Oricum au dezvoltat si ei un sistem propriu de pluginuri, unde producatori ca MCDSP (protools), softube, sau Izotope au creeat propriile versiuni. O alta parte buna e ca in general nu costa mai mult de 30 eur. Partea proasta e ca nu prea le gasesti pirat :).

 

Dar gasesti multe banci de sunet.

 

Pentru cei ce nu au luat niciodata contact cu el... Trebuie sa incercati!

 

In fine am scris un review intreg dar daca veti cauta pe net veti vedea ca aceasta este in general parerea utilizatorilor.

 

Pretul meu este 1200 RON. La Audiosys este 1700 iar la propellerheads 1600.

Practic nu e nici o diferenta intre a achizitiona unul nou sau acesta.

Nu are zgarieturi si toate butoanele sunt in stare perfecta :).

 

Ne putem auzi la telefon sau pe privat!

post-5424-0-83537900-1404938772_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.