www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Sa Devii Un Muzician Mai Bun, In 3 Pasi Simpli


zamolxed
 Share

Recommended Posts

Te-ai întrebat vreodată care este cea mai eficienta cale pentru a deveni un muzician mai bun?

Eu am facut-o de foarte multe ori de-a lungul anilor, cu precadere atunci cand ma impotmoleam sau dadeam de greu, muzical vorbind.

Acum ceva timp am primit de la Robert H. un mesaj pe Facebook legat de intrebarea de mai sus, si am realizat imediat ca poate fi foarte dificil sa iti gasesti calea in Muzica daca nu ai multa experienta.

“Buna Adrian, voiam sa iti cer opinia in privinta dezvoltarii unui basist. Cant la bass doar de 4 luni si deja am prea multe nelamuriri legate de dezvoltarea unui basist si nu stiu calea pe care trebuie sa o urmez. Intrebarea principala este: care e ruta cea mai scurta si eficienta sa ajung un basist bun?”

Raspunsul la aceasta intrebare il gasesti in video-ul de mai jos, dar mai intai da-mi voie sa iti spun, pe scurt, de ce am simtit la randul meu nevoia sa il gasesc.

Citeste continuarea aici - Cum sa devii un Muzician mai bun

Ai studiat vreodata muzica intr-un mod organizat? Daca raspunsul este da, cum ai facut-o? Cu profesor, fara? Ti-ai creat tu un sistem de lucru sau ai fost expus unuia deja existent? Ai simtit ca ai progresat mai repede, mai bine, sau nu ai simtit nici o diferenta?

Vreau sa iti aflu parerea, asa ca lasa-mi un comentariu, sa stii ca le citesc pe toate icon_smile.gif

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.