www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bucuresti-Chitarist-Orice Stil De Muzica


Alex Alex
 Share

Recommended Posts

Salut!

 

Sunt Alex, am 16 ani si cant la chitara de 5. Abordez mai multe stiluri muzicale, dar evit pe cat posibil terminatia "-core" sau cuvintele death si black.

Influentele mele sunt Slash, Santana, Billy Gibbons, Brian May, Steve Vai, Gary Moore, dar, asa cum am spus, pot canta mai multe genuri muzicale (de la funk, reggae si blues pana la glam, punk si progressive).

 

Pana in prezent am mai activat in trei trupe. Am ceva experienta de scena (am avut mai multe concerte in locuri precum Club A sau Yellow Club) si cunosc un studio profesional la care am mai inregistrat si cu alte ocazii. Am cunostinte de teorie muzicala la un nivel ok. De asemenea, detin echipamentul necesar pentru a canta live (chitare acustice si electrice, amplificator cu footswitch, procesor).

 

Vreau sa ma alatur unei trupe/infiintez o trupa impreuna cu oameni dedicati, de preferat (dar nu neaparat) cu varste pana in 20 de ani, dispusi sa isi sacrifice din timp (cel putin o repetitie pe saptamana) pentru un proiect serios (piese proprii, inregistrari profesionale, cantari live).

 

Sunt deschis la orice fel de propuneri! :D

 

Pentru detalii suplimentare imi puteti lasa un PM, puteti raspunde aici, sau imi puteti trimite un e-mail la adresa alexi_mus@yahoo.com (personal prefer varianta cu e-mail-ul).

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salutare,

 

Suntem o trupa axata atat pe coveruri (rock gen Deep Purple, Metallica, Scorpions, Black Sabbath, Iron Maiden, Gary Moore, Satriani, Vai, etc.) cat si pe compozitii proprii.

Cautam chitarist caruia sa ii placa muzica amintita mai sus - dar nu numai! - care sa detina instrumente si echipamentul necesar si care sa fie capabil atat de chitara armonie cat si de interventii solistice, pe alocuri.

Avem sala de repetitii in incinta Flaros, repetitiile sunt programate seara.

Oferim un colectiv de oameni faini (cel putin asa speram si ne place sa credem xsmile.png.pagespeed.ic.XmCihtcE1S.webp ), de bun simt, pasionati de muzica, atmosfera calda si prieteneasca precum si posibilitatea de expresie muzicala - sunt binevenite propuneri de piese pentru coveruri, alaturi de idei de piese originale.

Trupa are in componenta: tobar, basist, vocalist si un chitarist. Cautam un al doilea chitarist pentru a intregi potentialul expresiv al trupei si pentru inlocui un coleg de-al nostru care s-a retras din motive personale.

Pentru detalii ma poti contacta la ciprian_g_ursu@yahoo.com si la telefon 0743 082 840.

Multumesc,

Ciprian

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut Alex, eu sunt Dan, tobosar si vocal, mi-am inceput propriul proiect de punk, am versuri si tobe (8-9 piese) si caut sa colaborez cu chitaristi, nu e neaparat sa ne intalnim sa cantam, poti sa faci chitara de acasa, stilul abordat este punk si nu se pune accent pe cat de bun esti ci pe libera exprimare, daca te-ar intresa sa ma ajuti cu niste linii de chitara, anunta-ma. Multumesc anticipat, Dan.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.