www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cumpar chitara


Guest theMoLe
 Share

Recommended Posts

Guest theMoLe

Sunt interesat de a cumpara o chitara electrica doar ca in lipsa $$$ nu pot sa imi permit orice.

Astept oferte si propuneri acceptabile din pacate pretul trebuie sa se incadreze intre 0 [ nimic :) ] si 3 milioane de lei vechi!

Astept propunerile ...

Link to comment
Share on other sites

si eu as fi interesat de o astfel de chitara...daca e cineva care imi poate face si mie rost de asa ceva, pls.

 

eu stiu ca avea mosu chitari la mana a doua cu 2 mil...1-700 mai nou parca. singura problema e ca nu prea am incredere in mos. si nici nu pot sa bat toata ziua drumul pana acolo sa prind ceva bun.

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

moshu' se cam joaca cu partea de elctrica din chitari si o face mai varza... nus cum reuseste sincer sa fiu ideea ca de la el n-as lua... nici corzi n-am curaj sa iau de acolo...

Link to comment
Share on other sites

Guest King_Diamond

s-ar putea sa vand eu un squier daca sunte-ti interesati ...modelul este se100 si il dau cu

6 mil + un set nou de corzi fender de 0.8 il am cam de un an

deocamdata e o idee sa vad daca ar vrea cineva

trebuie sa termin cu bacu si cam peste o sapt o sa-i fac niste poze, eventual sa inreg ceva sa vedeti cum se aude si il bag la sectiunea publicitate.... daca sunteti doritori s-ar putea sa vand si amplificatorul de 10w squier din pack cu 1.5 mil

pls da-ti un pm daca sunteti interesati (verific rgc.ro zilnic), sau un mail si eventual dup-aia vb pe mess

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea
eu stiu ca avea mosu chitari la mana a doua cu 2 mil...1-700 mai nou parca. singura problema e ca nu prea am incredere in mos. si nici nu pot sa bat toata ziua drumul pana acolo sa prind ceva bun.

11180[/snapback]

 

 

daca te pricepi cat de cat la chitari poti merge la mosu in romana sa vezi ce are.

eu mi-am luat primele 2 chitari electrice de acolo si am fost foarte multumit de ele, ma rog de a 2-a, ca prima am vandut-o. a 2-a inca o mai am si este foarte buna dupa 3 ani in posesia mea. eu zic sa te duci sa vezi ce are omul ala acolo.

Link to comment
Share on other sites

E vorba de o mica 'pravalie' de instrumente muzicale, pe nume Pro Muzica, aflata in spatele hotelului Howard Johnson, langa Piata Romana.

 

Barbulescu il cheama mos si se ocupa de vanzarea, reconditionarea de instrumente muzicale, acordat piane s.a. Insa nu stiu daca mai face el chestiile astea (mai putin vanzarea) pt ca abia se mai tine. Ultima data cand am fost la el a trebuit sa-l ajut sa ia o chitara din suport, pt ca nu se poutea apleca dupa ea. Imi pare rau pt el...

 

In ceea ce priveste achizitia unei chitari de-acolo, categoric nu iti va spune dc instrumentul respectiv are o proeblema sau ceva. La fel ca si Zapada, de la Muzica, oamenii au devenit comercianti in primul rand si au cam uitat de pasiunea ce ar trebui sa ii uneasca cu cei mai tineri si neexperimentati. Cateodata, ce gasesti la el poti gasi scos la vanzare pe www.evrika.ro la anunturi sau pe bursa.rol si alte site-uri de profil.

Link to comment
Share on other sites

Guest cdaugustin

Salut,

 

pai am eu o chitara de vanzare un Harley Benton nou nout dintr-ala la set cu tot cu amp. Chitara se aude frumos si e in perfecta stare de functionare. Le vand pe amandoua dar daca vrei iti pot da numai chitara cu 4.2 mil (sau cu 4 mil daca esti aproape de Iasi) e nou nouta eu nu prea am cantat la ea (sunt incepator pe electrica) si am ocazia sa imi cumpar o chitara din state (deasta o vand).

 

Daca te intereseaza da-mi reply.

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

la inceputul lui sept vand io un pack behringer v-tone in terfecta stare de functionare! chitara n-are nici o zgarietura!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest theMoLe

Apreciez propunerile ...numai mai am o dificultate, problema e ca stau in Arad.

SI nu stiu cum as putea sa cumpar fara sa incerc sau macar sa vad chitara inainte sa "incerc ".

Astept propuneri in continuare ....

Link to comment
Share on other sites

Guest Cossminnn

Salutare!

 

In primul rand, vreau sa va felicit pt. acest forum, e tare de tot!

 

In al doilea rand, caut si eu o chitara electrica (SH bineinteles), potrivita pt. un incepator (me :) ). Bugetul meu e cam stramtorat acum, asa ca as vrea ceva care sa urce pana la max 300 lei.

 

PS: eu sunt din GL, deci daca e cineva de prin zona, e excelent.

Link to comment
Share on other sites

Guest RutZap

LORD-C, pe mine m-ar interesa, dar am cateva intrebari:

1 Potzi sa faci 1-2 poze sa vad si eu cum arata :)

2 Eu nu am amplificator si vreau sa shtiu daca pot sa o pun la calculator [adik dak gasesc nishte cabluri bune pt asta]

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Guest TimeRobber

Sunt interesat de a cumpara o chitara electrica doar ca in lipsa $$$ nu pot sa imi permit orice.

Astept oferte si propuneri acceptabile din pacate pretul trebuie sa se incadreze intre 0 [ nimic :) ] si 3 milioane de lei vechi!

Astept propunerile ...

 

Am eu o jucarie bunutza , cu care am cantat de 2 ori in spectacol ! E o chitara western Hora , electro-acustica , cu preamplif , si egalizator Pro- AteN cu 5 reglaje ( din strainatate ) , plus ca are corzi Fender si plus ca dau si Husa Proel !! sa stii ca e oferta serioasa , si chitara e in stare Impecabila ... 0741069080 , sau pe mess zztimerobber , si ma numesc Peter ....3 milioane

 

sau o ghitara electrica , tot hora si, copie telecaster , tot la cam 3 milioane

Link to comment
Share on other sites

Ieftin 2mil chitara behringer model mai vechi..stare buna corzi noi!!! id mess rocker_zeus99 tel 0742145326 poze a dau pe mess...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.