www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Behringer EURODESK SL2442FX-PRO


Recommended Posts

Este vorba de acesta: http://www.behringer.com/SL2442FX-PRO/index.cfm?lang=ENG

Acum sunt curios, l-a folosit cineva ? Are cineva asa ceva in dotare ? Parti bune, parti rele ?

Eu vreau sa-l folosesc pentru inregistrari si pentru amplificare voce (prin niste boxe active) - in sala de repetitii.

Pretul lui la senia este de 20 milioane.

Edited by hihi
Link to comment
Share on other sites

eu am varianta redusa (1224FX-pro) si sunt f. multumit si pt mixare si pt preamplificare voce. tu stii insa daca-ti trebuie 24 de canale. mie mi se par multe si 12 la ce am de facut (inregistrari, repetitii etc.) si asta mai mic e doar 7 milioane.

Edited by freelancer
Link to comment
Share on other sites

eu am varianta redusa (1224FX-pro) si sunt f. multumit si pt mixare si pt preamplificare voce. tu stii insa daca-ti trebuie 24 de canale. mie mi se par multe si 12 la ce am de facut (inregistrari, repetitii etc.) si asta mai mic e doar 7 milioane.

Aham. Pai cred ca sunt suficiente cele 24 de canale. Efectele cum sunt ? Pe boxe sunetul iese clar, natural ?

Citisem pe net niste reviewuri in care unii ziceau ca mixerul e cam zgomotos. Nu prea am inteles la ce se refereau.

Edited by hihi
Link to comment
Share on other sites

nu e zgomotos. tre sa folosesti cabluri balansate. la mine sunt 99 de efecte presetate: corus, delay, reverb, church, hall etc. nu le poti influenta decat prin "cantitatea" de efect dintr-un potentiometru pe fiecare intrare, sau pe general, sau poti actiona asupra tonului, sau suroundului. la ala de 24 poate se poate mai mult. dar efectul in general iti trebuie pe voce. f. putin pe chitari.ceva mai mult pt. tobe. nu poti pune, insa, efecte diferite pt fiecare intrare. deci pe ce canta vocea, pe aia merg si tobele. in general pe un corus cu reverb. sunetul e f. clar (merge pe 24 bit cu 96 khz) deci ca o placa de sunet f. buna. la banii astia e suficient.

Edited by freelancer
Link to comment
Share on other sites

Este vorba de acesta: http://www.behringer.com/SL2442FX-PRO/index.cfm?lang=ENG

Acum sunt curios, l-a folosit cineva ? Are cineva asa ceva in dotare ? Parti bune, parti rele ?

Eu vreau sa-l folosesc pentru inregistrari si pentru amplificare voce (prin niste boxe active) - in sala de repetitii.

Pretul lui la senia este de 20 milioane.

iti vand eu unul cu 15mil in stare perfecta, vezi forumul. L-am folosit numai in studio si nu am avut de ce sa ma plang. Bafta!

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=9681&hl=

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Augustin-k_85

Salut

In primul rand ce faci cu el la ce il folosesti (asta conteaza foarte mult)........ Daca il folosesti doar la o formatie ca sa mixezi pe o scena sau prin ceva localuri sau chear prin alte locuri .Eu zic ca este destul de bun poate chear super :) Dar daca vrei sa inregistrezi in studio din diferite surse de sunet fie ele voci sau instumente de orice fel nu e prea bun chear deloc :)( Au o problema pe partrea asta toate sculele de la Behringer deci cum sa iti zic toate : mixere, procesoare de semnal ,microfoane ,preamplificatoare si mai ales monitoare .....suna prea bine in studio oricat ai gafa si nu prea e bine pt un studio sa nu iti arate greselile pe care le faci ... nu am dreptate ????? dar microfoanele sunt bunicele ????

Deci nu vreu sa te dezamagesc dar asta sunt problemele intalnite la aceasta marca (ar cam spune si pretul)

Si sa revin la mixerul tau m am jucat la cineva un prieten de al meu cu un model identic ca al tau si are un zgomot mare deci pt inregistrari nui bun. :)( da la o formatie face treba depinde de tine la ce il folosesti

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.