www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Il ponte


Guest Corraxe

Recommended Posts

Deci ... nemultumit de situatie am trimis un mail domnului Castellano, explicandui situtia. Am primit inapoi 2 mail-uri.

 

Ciao, e’ importante..ti ringrazio! telefonami al *** *******.

Salut, e important. Iti multumesc! Sunama la *** *******

 

Ciao, scusa! pensavo che tu fossi italiano! Non chiamarmi, costa caro, questo ragazzo, CORRADO SGANDURRA e’ conosciuto per le sue truffe, ti prego di avvertire il forum! Ti ringrazio davvero per avermi avvisato!! grazie mille!!!

 

Salut, scuze! credeam ca esti italian! Nu ma suna, costa mult, acest tip, CORRADO SGANDURRA e cunoscut pt. magariile lui, te rog sa avizezi forum`ul! Iti multumesc mult ca mi-ai zis!! Multumesc mult!!!

 

 

L-am sunat pe domnul Castellano si am vorbit un pic cu el si mi-a zis:

- el nu se cunoaste cu Corrado. S-au intalnit doar odata la un lutier cand s-a dus domnul Castellano sa-si ia chitarele.

- Sgandurra nu face chestia asta doar cu piesele lui Castellano ci si cu al altora artisti.

- Nu poate sa-si explice de ce face asta .. probabil domnul Sgandurra are vreo problema.

- Acus imi va trimite un mail cu myspace-ul lui si asta va demostra, din nou ca piesa nu este a lui Corrado.

 

www.myspace.com/giacomocastellano

 

 

Grazie mille!!!!

 

 

 

 

Acesta este un insult intregii comunitati si cer sa fie pedepsit ca atare. Daca nu vor fi luate masuri pentru a preveni aceste lucruri totul se va duce de rapa si acest forum nu va mai avea nici un sens pt. ca toti vor posta melodiile altora.

Link to comment
Share on other sites

Alex, iti multumesc pentru ce ai facut intregii comunitati. Eu sunt un artist care castiga bani din diverse piese pe care le vand mai departe altor interpreti sau pe care le-am compus pentru uz propriu. Ce a facut acest individ este foarte grav si regratabil. Asemenea gesturi ne fac rau tuturor celor care incercam sa traim din creatia nostra.

 

Din pacate nu-mi explic mentalitatea de turma pe care au avut-o unii colegi foarte dragi de-ai mei de pe RGC. Probabil ca au fost orbiti pe moment de "stralucire", fara a fi atenti la dedesubturi. Dedesubturi care sunt pana la urma cele mai importante.

 

Iti respect curajul si te sprijin.

Link to comment
Share on other sites

Acesta este un insult intregii comunitati si cer sa fie pedepsit ca atare. Daca nu vor fi luate masuri pentru a preveni aceste lucruri totul se va duce de rapa si acest forum nu va mai avea nici un sens pt. ca toti vor posta melodiile altora.

 

Eu sunt total de acord cu ce spui tu mai sus. Totusi, Corrado a dat niste explicatii pentru gestul lui si par plauzibile. Am acceptat scuzele de rigoare si am citit o gramada de alte lucruri bune despre el pe net. Daca aparea cuvantul "cover" in postul initial probabil totul era OK acum.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt total de acord cu ce spui tu mai sus. Totusi, Corrado a dat niste explicatii pentru gestul lui si par plauzibile. Am acceptat scuzele de rigoare si am citit o gramada de alte lucruri bune despre el pe net. Daca aparea cuvantul "cover" in postul initial probabil totul era OK acum.

 

 

Nu e vb de un cover, el a copy/paste-uit piesa. De ce naiba apare postul asta la sectiunea "Inregistrarile noastre"?

 

Eu zic sa facem un topic special pentru mio amico Corrado: "Piesele care am fi vrut sa la fi compus noi, dar nu suntem inca in stare sa fim la fel de buni ca si ca si cei care sunt cu 100 de etaje muzicale deasupra noastra" .........

Link to comment
Share on other sites

Nu e vb de un cover, el a copy/paste-uit piesa. De ce naiba apare postul asta la sectiunea "Inregistrarile noastre"?

 

Eu zic sa facem un topic special pentru mio amico Corrado: "Piesele care am fi vrut sa la fi compus noi, dar nu suntem inca in stare sa fim la fel de buni ca si ca si cei care sunt cu 100 de etaje muzicale deasupra noastra" .........

 

Sunt de acord cu tine!

Si pe langa asta sa nu uitam ce a zis Corraxe:

Si mam gandit, se pun ceva facut di alticineva…..asa se vedem ce spune lume , dar tot asta a fost facut cu intentia ca dupa spuneam adeverul si ca demonstrez cat sunt prosti niste omeni.

 

Adica ne crede prosti pe toti.

 

Si nu cred ca o explicatie e de ajuns pt. a ierta asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Nu e vb de un cover, el a copy/paste-uit piesa. De ce naiba apare postul asta la sectiunea "Inregistrarile noastre"?

 

Eu zic sa facem un topic special pentru mio amico Corrado: "Piesele care am fi vrut sa la fi compus noi, dar nu suntem inca in stare sa fim la fel de buni ca si ca si cei care sunt cu 100 de etaje muzicale deasupra noastra" .........

 

Wow... eu am crezut ca-i cover. Voi aveti dreptate cu ce spuneti. Si eu as vrea sa vad mailul.

Gestul in cauza nu se poate ierta dar pe viitor, se poate ignora. Am simtit un mare dezgust cand am citit povestea initial. Si nu cred ca o sa-mi treaca repede. Dar vorba altora de pe pagina intai: sa traiesti man ... whoever you are:). Tare Castellano asta:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.