www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

...sa fie oare adevarat ?


Guest chrystian_xxl
 Share

Recommended Posts

Guest chrystian_xxl

Ma tot "holbez" pe un site american ( magazin virtual de istrumente ) de vreo doua luni si ceva si parca tot nu-mi vine sa cred ce preturi au aia acolo . In speta e vorba despre music123 . Insa ciresica de pe tort e ca astia onoreaza comenzi si catre Romania . Nu prea stiu ce sa mai zic ; ori magazinele de profil din Romanica fac specula la capitolul asta, ori aia de acolo sunt tepari . Desi n-as prea crede cele din urma spuse deoarece vad ca magazinul cu pricina este cotat destul de bine alaturi de "musicianfriends". Partea si mai interesanta e ca taxele postale sunt cuprinse intre 30 si 50 usd in functie de greutatea pachetului , lucru pe care poti sa-l afli cu ajutorul unui calculator de pe site .

Cu toate ca nu prea sunt de acord cu achizitionarea unui instrument, mai ales a unei chitari, fara o proba prealabila, ma cam mananca butonul de la mouse sa-mi iau si eu ceva de acolo .

Prin urmare, merita sa incerc ?....

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Uiti ca vei plati si vama 20% (care se aplica la baza calculabila formata din pretul produsului + transport) si daca nu ma insel, mai bagi si tva 19%, peste toata suma aia. Vezi sa nu ajungi mai scump...

Link to comment
Share on other sites

Uiti ca vei plati si vama 20% (care se aplica la baza calculabila formata din pretul produsului + transport) si daca nu ma insel, mai bagi si tva 19%, peste toata suma aia. Vezi sa nu ajungi mai scump...

 

 

Eu nu cred ca poate sa ajunga mai ieftin in Europa pt ca aici vom folosi euro...Plus ca vama tot se plateste(tot in euro), tva-ul la fel...Asadar, cred ca iesi mai scump daca ai sa comanzi din Europa(Thomann de exemplu), pentru ca se va folosi euro...

Edited by space
Link to comment
Share on other sites

Vezi poate iti poate lua cineva de acolo . E unul din cele mai bune magazine online , parerea mea ca mai bun ca thomann ca preturi . Au si foarte multe reduceri , dar tre sa le speculezi. Stiu ca aveau anul trecut un strat de 5000 USD ei il vindeau cu 3200 , dar era oferta . Aceeeasi chitara in Anglia s-a dat pe ebay cu 2300 lire) - un strat custom shop firemist gold '66 limited edition.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.