www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Evaluare Chitara Bc Rich Warlock De Prin 80-90's


the_resident
 Share

Recommended Posts

Salutare,

uite.. am chitara asta si as vrea sa o vand, treaba e ca e veche si s-ar preta unui colectionar sau fan Bc Rich, pare-se ca corpul ar fi de mahon, dozele sunt rockfield fatass, iar placa din spate nu are serial, am citit pe net ca, pe la inceputuri nu inseriau chitarile si se faceau o parte in alta fabrica, cred ca la Krammer dar nu sunt sigur, ma mai uit pe net sa vad.

 

floydul nu e original din pacate

 

Deci.. ce pareri aveti,? cat credeti ca ar trebui sa cer pe ea sa fie un pret corect si sa gasesc si cumparator?

 

--

edit../

am gasit asta: http://mcs.acidpit.org/showthread.php?21864-Warlock

 

pare ca si a mea, si zice un nene ca ar fi usa made prin '94?! asa sa fie? anyone?

Edited by the_resident
Link to comment
Share on other sites

nici atat. nu cred ca e chiar asa de veche. si dozele sunt schimbate (daca e mai veche) pt ca rockfield e brand nou, a aparut de cativa ani si cred ca deja a si disparut. pickup-ul din pozitia neck e pus f aiurea, nu sunt aliniati polii magnetilor cu corzile. poate nici nu o fi pickup de neck...apoi dupa cum a fost decupat la bridge cred ca initial era altceva acolo (khaler?) sau 6 point...sau poate chitara nici nu e bc rich. daca ar fi usa ar avea stantat in lemn serial numberul si probabil ar fi rich si sigla aia R. doar dupa neck plate nu te poti lua, alea se gasesc pe ebay de cumparat...nu da nicio garantie. plus ca nu arata ca o chitara made in usa no offence

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

no offence at all :)

arata nealiniate corzile pt. ca floydul nu e de la ea si nu pica perpendicular pe corzi, vroiam sa ii cumpar un floyd original dar nu mai vreau sa bag bani in scule : )

 

da, cand am cumparat-o un meserias i-a pus bridge fix, o sa pun o poze mai incolo.

 

Rockfield mai exista dar lucra pt. bc rich si crede-ma ca era si pe vremea aia, chitara nu e sigur home made, doar ca ii lipseste un floyd original

Link to comment
Share on other sites

daa, headu imi place si mie, plus ca e inverted, ca si pret.. asa ma gandeam si io, intre 500 si 700, poate doar daca e cineva "collector", heh.. oricum nu tin cu orice pret sa o dau, eram curios doar de pareri, de aia am si pus-o la "cafenea" :)

plus ca doar dozele sunt cam 100$ si suna teribil de bine :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.