www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Robben Ford


Alex_Strat69
 Share

Recommended Posts

Tocmai m-am intors de la cel mai tare concert la care am fost vreodata . Inca nu imi vine sa cred ce am vazut si ce am auzit acolo . Omul asta pe langa faptul ca a avut un sunet perfect , a si cantat fara greseala .

Asa da . E prima oara cand vad pe unu din aia grei si ma gandesc ca eu doar zdranganesc la chitara si astia canta .

O sa imi ia vreo 3 zile sa imi revin da nu conteaza. Pot zice ca nici Petrucci , nici toti 3 de la Maiden , nici Roth nici nimeni nu m-a impresionat cum a facut-o Ford.

Am filmat vreo 3 - 4 piese cu telefonu (printre care Chevrolet), dar se vede si se aude binisor. Am facut si cateva poze . Sa-mi spuneti daca vreti sa postez aici.

Ca echipament el a folosit spre surprinderea mea (am 2 DVD cu el si canta ori pe TELE ori pe un Fender model pentru el , care acuma e facut de Squire si se cheama Esprit) un Les Paul si inca o chitara care arata a Les Paul da nu era Gibson. Statii Fender , Wah Cry Baby si o pedala de volum . Tobarul avea tobe Premier iar basistul avea un bas Fender cu 5 corzi si inca unul nush ce natie cu 7. Restu nu am putut sa vad erau 2 inalti in fata mea care se cam foiau. Daca va veni in Romania nu ratati asa ceva . Garantez eu ca va va schimba ideea a ceea ce inseamna cantat la chitara. :)

Edited by Alex_Strat69
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.