www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Esp - Ltd Ex 351 - 2003 Korea - Black


Recommended Posts

Pret: 0 RON


Localitate: Bucuresti


Contact: 0722954312


Stare: Uzura normala

Accept schimburi: Accept schimburi
Schimb LTD EX 351 made in Korea in 2003:

 

Specs:

 

Made in Korea in between 2002-2003 (out of production now)

- 22 XJ frets - Mahogany body

- Rosewood fret board

- Maple neck

- Tune-o-matic bridge

- EMG-HZ passive pickups

- 1 volume and 1 tone control,3 way selector

 

Modificari: potul de volum face split pe ambele doze (push pull).

 

Parti bune reale: gatul este foarte stabil, la fel si cheitele, este prima chitara ce o detin si care a ramas acordata doua saptamani la rand, cu o durata de folosire a 4-5 ore pe saptamana, zgomot de fond foarte redus (cel mai scazut nivel intalnit de mine pana acum la o chitara)

 

Parti bune, parere personala: are cel mai comod gat pe care l-am cantat, chiar mai comaod decat cel de strat, iar asta e greu de egalat, sunetul este unul echilibrat ca frecvente iar asta te ajuta sa iti formezi tonul din eq mult mai eficient, potul de split adaugat ulterior, care chiar face o diferenta.

 

Parti rele reale: cel ce a detinut chitara inainte a vrut sa schimbe pozitia butonilor de strap, asa ca avem 2 gauri de surub pe lateral - spate, nu afecteaza sunetul cu nimic, eu nu am vrut sa ''umplu cu lemn'' si sa spun ca nimic nu s-a ontamplat.

 

Parti rele, parere personala: azi am schimbat corzile cu DR Blues 11 - 50, deci cred ca are nevoie de un setup.

 

Chitara vine cu hard case ESP achizitionat separat de primul proprietar(chitara nu venea cu asa ceva).

 

Pretul acestei chitare cand a aparut, era de 600 eu + 100-120 eu hardcase-ul.

Deoarece prezinta acele urme lasate de surub si necesita un setup, accept vaoarea de schimb 500 eu, cu case inclus in pret.

 

 

SE SCHIMBA CU: Amplificator cu un clean foarte echilibrat, destul headroom si foarte clar, sau head Blackstar ht5r, Orange or 15, dark terror - jim root, ceva asemanator.

 

Contact: telefon: dupa ora 16.30 in timpul sapt. sau la orice ora in weekend

pm - eu intru des pe rgc, asa ca si in timpul jobului pot sa va las un mesaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.