www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

prima mea compozitie personala


Marius T
 Share

Recommended Posts

Revin cu piesa dupa ora 17:30 tocmai firewallul firmei de unde lucrez nu ma lasa si imi da o eroare de genul "zero sized reply"... si totusi postul se posteaza.. total aiurea... promit ca revin cu piesa in jur de 17:30

 

scuzele mele :):):)

 

:(

 

Rog adminii daca pot sa stearga posturile duplicate care au aparut din cauza acestei erori.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

In primul rand, felicitari! Mi-au placut foarte tare partile clean, curate...Partile cu riff mi se par mult sub primele, atat ca si compozitie, cat si ca sunet. De asemenea, lipsa bass-ului e un minus destul de mare. Nu te descuraja si continua, baga-i bas, fa-i versuri si hraneste publicul cu o varianta noua! :)

Link to comment
Share on other sites

Bumbacu are dreptate (iar)... Partile cu distors sunt cam slabute, comparand cu cele clean(care merg la corazon :) ) ... Per ansamblu, e super tare melodia...baga versuri!! Keep up the good rock! :)

Link to comment
Share on other sites

Merci all pentru aprecieri si incurajari ;). Ma bucur ca va place per ansamblu. Promit ca odata cu vocea voi egaliza si basul sa iasa cat mai bine egalizate intrumentele si vocea.

Voi incerca sa raspuns si eu poate prima data la fiecare (recunosc ca sunt entuziastmat) :(

 

Falling_into_infinity - intradevar am parti unde nu sunt pe timp, mai am de lucru, o modulatie si aici ai dreptate B) cat despre toba,... nu am sunete de tobe reale, am folosit propellerhead reson pt. tobe.

 

Tibi - naiul despre care zici e chitara cu un efect din RP50-u meu secretul cred ca e gainul care taie atacul si vibrato-ul care il fac din tremolo. Cat despre gigi-ul... ai dreptate ma tradeaza efectul.. (stiu ca nu e frumos sa dai vine pe efect... dar ori el ori eu .. numai nu pot sa scot un gigi carnos din el ;) )

 

ShoK, Tyrael, Baumwolle - am sa egalizez basul si am sa ii las inapoi atacul de acustic bass asa cum l-am tras prin efectul meu RP50 care imi face din chitara mea bass :o

 

Hix - tnx

 

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.