www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitari Washburn...


EADGBE
 Share

Recommended Posts

In ultima perioada am facut o pasiune pentru chitarile astea, cu toate ca n-am pus niciodata mana pe una si cel mai aproape a fost la un concert unde ma chinuiam sa-mi dau seama ce-i cu chitara aia ciudata...

 

 

Daca are cineva in posesie una, sau nu neaparat, si imi poate spune mai multe despre seria asta de chitari raman indatorat...mersi mult...

 

 

Washburn

 

 

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am in posesie asemenea chitari dar mi-au trecut prin mina doua modele diferite si pot sa-ti spun ca nu sint deloc instrumente proaste. Iar calitatea finisajului la modelele pe care le-am incercat era la fel de buna ca pe Epiphonul meu corean.(nu ca asta ar fi neaparat standard de referinta)

 

Unul dintre modelele pe care le-am incercat a fost N2-ul care avea un grif foarte comod (pentru mina mea), o idee prea plat poate, cu acces comod la ultimele taste. Cit despre calitatea floydului nu stiu nimic pentru ca nu ma intereseaza problema, dar in cele 2, 3 ocazii in care am tras de el, chitara nu s-a dezacordat.Singura observatie este ca acustic(adica neamplificata ) chiatara suna cam mort, fara prea mult sustain si putere, dar e posibil; sa fie devina reglajului. Are si o doza cu output mare pe ea (BL 500 ) daca asta e un avantaj pt tine...

 

Celalat model este o chitara acustica, o bijuterie, atit estetic cit si acustic: http://www.washburn.com/products/acoustics/jumbos/j28.aspx

 

Sper sa te fi ajutat...

Link to comment
Share on other sites

In ultima perioada am facut o pasiune pentru chitarile astea, cu toate ca n-am pus niciodata mana pe una si cel mai aproape a fost la un concert unde ma chinuiam sa-mi dau seama ce-i cu chitara aia ciudata...

Daca are cineva in posesie una, sau nu neaparat, si imi poate spune mai multe despre seria asta de chitari raman indatorat...mersi mult...

Washburn

:):):(

Salut!

Am cantat de cateva ori pe un washburn al unui amic din Resita (CulRock). Ce pot sa-ti spun ca e destul de agresiva ca ton dar cam "grea la mana" acum depinde si de obisnuinta. Pentru metale grele eu zic ca e destul de indicata :) dar pentru blues sau chestii mai soft nu prea pushca...Din cate stiam tipul asta era interesat sa o vanda acum ceva timp da' nu sunt sigur...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.