www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mixer Behringer Ub2442Fx-Pro


 Share

Recommended Posts

Pret: 1000 RON


Localitate: Bucuresti


Contact: 0724 414 692


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi
Salut lume!

 

Asta e mixerul nostru de la Legacy, proiectul terminandu-se, l-am scos la vanzare:

 

Behringer UB2442FX-PRO

 

"Ultra Low Noise Design 24 input 4 bus mic/line mixer with premium mic preamplifiers and 24-bit multi-FX processor"

 

-24 canale

-4 bus-uri (subgrupe)

-10 intrari microfon

-filtru low cut si 48V Phantom power pe fiecare canal

-4 auxiliare (2 pre pt monitor si 2 post - pt efecte)

-pt canalele de microfon - egalizator cu 3 benzi dintre care mediile sunt parametrice (frecventa si gain)

-pt canalele stereo - egalizator cu 4 benzi (high, hi mid, lo mid, low)

-pt fiecare canal de microfon exista intrare / iesire Insert

-mute pe fiecare canal

-2 track in/out (pe RCA-uri)

-Ctrl Room out / casti

-Main Out pe jack si XLR simultan (paralel)

-sursa de alimentare interna (si cablu standard de alimentare inclus)

-pt alte intrebari, sunati-ma..

-are o groaza de efecte (reverb-uri, delay-uri, compresoare, chiar si distorsion :) )

 

Mixerul e in stare buna (sau.. perfecta as putea zice), nu prezinta nici macar o zgarietura, din cate vad. A fost folosit numai in sala de repetitii, in conditii de umiditate scazuta (pe senzor - 37%). Nu am plecat cu el nicaieri intrucat la cantari exista deja mixere si oricum era prea mult de carat.

 

E ideal pentru o trupa de 4-5 instrumentisti, cu voce, 2 chitari, clapa, bas si tobe. Noi am cantat rock (heavy metal).

 

Mixerul il vindem din cauza ca proiectul nostru s-a sfarsit si acum am inceput unul mai mare, unde avem nevoie de peste 32 de canale de mixer si 8 auxiliare...

 

"Pachetul" include:

- Mixerul :) (evident)

- cablu alimentare

- manualul

- cutia (dar doar cu un suport de polistiren - din 4.. s-au pierdut celelalte 3)

 

As prefera predare personala in Bucuresti... mi se pare complicat si nu am deloc timp pentru trimis in provincie.. sorry.. cel mai bine, cine vrea, sa il vada si sa decida daca il ia sau nu.

 

Poze n-am... si nu prea am timp sa fac ca sunt super ocupat cu RoQ (celalalt proiect) dar vb si il vedeti dk e

 

V-am pupat!

 

Ovi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.