www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Asigurare


Guest MrJackson
 Share

Recommended Posts

Guest MrJackson

Vorbeam deunazi cu Cosu si am atins un subiect cel putin interesant. Asigurarea pentru instrumente muzicale. Daca se face la apartamente, masini, viata etc... de ce nu s-ar face si pentru chitare. La o adica ai o jucarie de 1000, 2000 sau mai stiu eu cati euro si ti-o busesc astia in turneu, sau alta nebunie... nu iti vine sa iti dai pumni? Ca nu sunt chiar bani de buzunar (lasant la o parte valoarea sentimentala).

 

Pana la urma, intrebarea care se pune: se face in romania asigurare pentru instrumente muzicale ? Daca da, care sunt conditiile... cine stie ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

se fac....si preturile sunt foarte accesibile,,, sunati-l pe tata :)) ma rog .. n-are nevoie de reclama

 

asa ca va recomand sa mergeti la o firma de asigurari sa va interesati

Link to comment
Share on other sites

daca sunt persoane care isi fac asigurare pe cur, iti dai seama ca se fac si pt instrumente muzicale...poti sa faci asigurare pe ce te taie pe tine capu daca te chinui putin :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

daca sunt persoane care isi fac asigurare pe cur

 

:) Tu vb serios ?

 

In fine, voi v-ati face asigurare la instrument? Considerati asta un poll...

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Dupa mine, asigurarile sunt cea mai mare escrocherie "legala" din lume.

 

Sunt curios. When the shit hits the fan... mai zici tot asta ?

Link to comment
Share on other sites

Dupa mine, asigurarile sunt cea mai mare escrocherie "legala" din lume.

better safe then sorry :)

io sunt pentru asigurari, in special ca am patit-o nasol cu hotii...

daca nu aveam asigurare la casa ar fi fost dur...

si in plus m-am facut cu o combina mult mai smechera decat aia pe care mi-au furat-o :)

Link to comment
Share on other sites

si in plus m-am facut cu o combina mult mai smechera decat aia pe care mi-au furat-o :)

see? ce nu va convine? ...ma intreb: daca mi-ar fura ltd-u, as primi un esp in schimb? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Pai cred ca da... adica poti sa faci asigurare la 2000 de euro. Lor nu cred ca le pasa... ca tu platesti mai mult la asigurare :)

Link to comment
Share on other sites

:) Tu vb serios ?

 

In fine, voi v-ati face asigurare la instrument? Considerati asta un poll...

 

cam offtopic: chiar sia facut. kyle minogue parca.

Link to comment
Share on other sites

cam offtopic: chiar sia facut. kyle minogue parca.

 

Si Gisele Bunchen daca nu ma insel are asigurare pe picioare. La cea mai mica cicatrice, primeste 2 mil. de $ daca nu ma insel.

 

Oricum lasand la oparte asta, in concerte cel mai bine ar fi sa ai pe cineva de incredere care sa-ti manevreze instrumentele. Eu nu as lasa necunoscutii sa-mi manevreze instrumentele.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Oricum lasand la oparte asta, in concerte cel mai bine ar fi sa ai pe cineva de incredere care sa-ti manevreze instrumentele. Eu nu as lasa necunoscutii sa-mi manevreze instrumentele.

 

Dai concert in Utopia... in aglomeratia de acolo, in care iti tii sculele langa masa unde bei bere sa nu te miri sa cada vreun betiv pe chitara ta la un moment dat. Si chiar si cu un tech de incredere, c*catu se intampla... se impiedica omu o data, cade cu ea, doamne fereste...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Si Gisele Bunchen daca nu ma insel are asigurare pe picioare. La cea mai mica cicatrice, primeste 2 mil. de $ daca nu ma insel.

... :):) .....

Offtopic: Pai atunci i-mi asigur si eu picioarele dupa care merg cu baietii veseli la fotbal... :( sau ma iau la bataie cu o haita de caini...si sa vezi ce curg milioanele pe mine... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest radioman

Cineva a incercat sa asigure un ciobanesc german de peste 30.000 de euro, iar o firma de asigurare de la noi ii dadea in caz de deces al animalului, vreo 2000.

Daca asa o fi si la echipamente care-i avantajul?

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca unii membrii RGC au instrumente (chitari, amplifuri, etc.) de sute sau mii de euro. Am o mica curiozitate: va asigurati instrumentele? Eventual, de ce nu va asigurati instrumentele? Intrebarea le este adresata si celor ce calatoresc in strainatate cu instrumentele dupa ei sau celor ce au turnee prin tara. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.