www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Lead - Caut Instrumentisti + Solist Pt Trupa Hard Rock , Glam Metal


Guest JohnRock
 Share

Recommended Posts

Guest JohnRock

Buna ziua!

Numele meu este Stef David (15 ani) si,dupa cum spune si titlul,caut o trupa cu oameni seriosi,care pun tot atata pasiune cata pun si eu in ceea ce fac. Genul abordat va fi asemena guns n roses,aerosmith,cinderella,rolling stones,ceva muzical,si repertoriul va include si cateva balade (gen don t cry,etc).Sunt interesat sa infiintez o trupa ce va canta compozitii proprii(bineinteles,la inceput ne mai distram cu un cover,etc).

Am inceput sa cant la chitara intr-o vacanta de vara cand aveam 11 ani si , de atunci,viata mea s-a schimbat radical -cant zilnic 3-4 ore-

si visul meu este sa ajung chitarist in adevaratul sens al cuvantului.

Desi cant doar de 4 ani,nu am trac la cantatul live si am numeroase concerte la activ.

De mentionat este faptul ca am luat premiul I 2 ani la rand (2011,2012) pe capitala la concursul de interpretare tinut la liceul Dinu Lipatti din capitala.

De asemenea , am cantat la festivalul "Scoli,talente - noi vedete" tinut in parcul Plumbuita pe 1 iunie 2012 la un public de 100-150 oameni lejer.

Live sunt foarte energic si am o latura de showman.

Stilul meu este bazat pe hard-rock (gen slash , jimi hendrix , angus young,ritchie blackmore,jimmy page) impletit cu glam metal (steve stevens) si ceva influente shred (gen malmsteen).

Aici sunt niste clipuri de referinta pt a vedea cum cant:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://forums.rgc.ro/topic/88111-chitarist-solo-hard-rock-glam-metal-shredcaut-trupa/page__pid__799410#entry799410

Link to comment
Share on other sites

Guest JohnRock

@Valechitara : E vreo retinere la treaba asta ca nu am vazut notat nicaieri.in primul rand,in aceasta sectiune infiintez trupa,nu caut,deci daca o luam asa e primul topic.Imi pare rau daca am incalcat vreun regulament,dar nu am facut double-post.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.