www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Bucuresti - Caut Trupa


Alex Alex
 Share

Recommended Posts

Salut! Sunt Alex. Cant la chitara de trei ani si un pic si acum caut o colaborare. In general ascult rock, hard rock, reggae, blues, heavy metal si un pic de muzica clasica. Chitaristi care ma influenteaza sunt Santana, Brian May, Slash, Steve Vai, Angus Young, Blackmore, Satriani, Tonny Iommi..

In principiu sunt deschis oricarui gen muzical. Imi place sa imi aduc amprenta pe ce cant (cand vine vorba de coveruri). Totusi, prefer o trupa in care sa compunem propriile piese sau, daca e sa facem coveruri, macar sa le reinterpretam.

 

Pentru cei care sunt interesati pot pune aici o inregistrare cu mine cantand orice piesa mi-ar sugera :)

Edited by Alex Alex
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Trupa nou infiintata cu componenta tanara si cu piese proprii, cautam chitarist cu urmatoarele caracteristici:

 

- sa poata face mici solo-uri (nu ne intereseaza mega-riffuri sau shredderi)

- sa fie a doua chitara, nici Rhytm nici Lead : sa cante contra melodii, arpegii cu delay, chestii de coloratura (exista chitara ritmica)

- sa aiba disponibilitatea de cel putin doua repetitii pe saptamana

- sa aiba disponibilitatea ca proiectul sa aiba intientate inaintea altor proiecte profesionale sau personale

- sa aiba echipament profesionist

- sa cunoasca si sa poata executa la cerere diverse melodii/riffuri in urmatoarele stiluri dfe muzica (piesele compuse sunt in stiluri diferite) : pop/funk/alternative/reggae ; stilurile sunt trecute ca idee;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 11 months later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.