www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[chitara Electroacustica] Stagg A4006BLS


rynn
 Share

Recommended Posts

Cumparata din Muzica, MCMUSIC ("fata in fata cu Zapada" ca sa citez un alt RGC-ist).

Arata bine, suna bine, dar nu cu corzile originale :( .

Imi place amplificarea, suna curat si clar, fara brum sau alte zgomote (asta daca ai puse castile sa nu captezi cu camerade rezonanta boxele :) )

Am pus un set de corzi de "clasica" ca nu imi placeau cum suna cele de metal originale.

Pentru rnb (commercial nu rhythm'n'blues) gen "boni en claid" :) e super.

 

Ca si alte Stagg-uri, are tendinta sa ramana fara "piulita" iesirea , dar de 19 luni de cand o am nu s-a dezacordat decat odata cand am miscat eu cheile :) .

 

Note rele: daca dai la minim prezenta iti scad inaltele.

post-726-1161678368_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest ivan

mi-am luat si eu acu vreo 4 luni o western stagg fara doze si alea alea, ma gandeam daca sa-mi iau o ibanez eventual electro acustica diferenta de pret eraa de vre 350 ron, si aveam bani dar pana la urma am lua staggu. d c am facut alegerea?:

1 fiind incepator adica chiar ap[roape d zero ma gandii ca nu am nevoie de nush ce sunet super mega rafinat si profi, ca in fond mai mult exersarea indemanarii e prioritara acum

2 in comparatie cu ibanezu cela care vea un sunet mai "cald" , mai de colinde a la hrusca (care nu le suport de nici un fel) staggu are un sunet mai rece, mai cristalin si de ce nu mai necizelat dar asta mie mi s-a parut mai aproape de ce voiam eu.

acum nu regret ca m-am zgarcit la bani ca dde ce sa dau nishte bani aiurea mai ales cand stiu ce greu ii fac. acum am evoluat ceva si am inteles unele lucruri d teorie care inainte erau limba japoneza pt mine. si inca ceva pt cei ce sunt la inceput ca si mine daca nu stiti ce scula sa va luati si unii zic k mai degraba iti ei ceva d firma si dai mai multi bani eu zic k daca aveti fonduri limitate sau f limitate luativa ceva mai eftin dar aveti grija si aci.

scuze ca nu am pus si seria si alea dar sunt la lucru acum le bag maine si imi inchei ideea tot atunci ca acum am iesit din tura si masteapta perna

Link to comment
Share on other sites

Guest ivan

tot eu mis na sh c voiam sa zic in continuare ca ce mi so parut asa mai aiurea la staggu ista e ca parca nu suna atat de tare, parca alte chitare suna mai tare oare sa fie cutia de rezonanta d vina sau tine de strune? daca stie careva sa-mi zica o parere. in rest nu pot sa mai zic de rau nimica, chitara a costat 250 ron din maga zin noua gar un an. si strunele nush ce strune are au o culoare galbena si de cand o am de vro 4 luni nu s-au dezacordat si nici uzat, a si ce mai e fain la ea mi sa parut ca are griful mai comod ccumva parca e mai subtire un pic si are si o mica curbura si e relativ usor de cantat la ea in comp cu ibanezu ala de 450 sau 500 roni care nu-i mai stiu seria si alea. sper ca am fost d folos cuiva. alceva despre alte chitari nu prea mai stiu mare lucru.

 

http://www.staggmusic.com/products/product...k&oneid=268

asta e ceva de genu dar fara doze e sw 201 rds

 

trebuia so bag la un tipic separat da asta e nu prea stiu sa umblu prin jungla asta

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.