www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vocalist/chitarist Caut Trupa


killer24
 Share

Recommended Posts

Dupa cum spune si titlul sunt chitarist si/ sau vocalist ( incepator) si caut o trupa cu care sa lucrez mai mult in zona muzicii :). Cant de ceva ani buni dar nu am o parere prea buna despre mine (cel putin pe plan vocal) insa cred ca as putea fi de util folos pentru multe trupe care cauta vocalisti sau chitaristi. Genurile pe care le abordez sunt heavy metal, thrash, glam, hard-rock, blues....in mare parte dar cred ca ma pot acomoda si cu alte genuri in functie de cerintele trupei respective. Mentionez ca nu am un sample/demo sau orice inregistrare dar pot veni personal la o auditie daca este nevoie. Pentru mai multe detalii PM me ;)

 

Toate cele bune, Mihai.

Link to comment
Share on other sites

Mihai, daca incepi cu "nu am o parere prea buna despre mine, cel putin pe plan vocal' sau "cred ca as putea fi de folos" sau "cred ca ma pot acomoda si cu alte genuri", o data ca denota ca nu ai suficienta incredere in tine, iar apoi, cum crezi ca este posibil sa fii cautat de trupe bune?

Daca as fi in locul tau, as reformula anuntul si as scrie ce stiu sa fac bine.

E doar un sfat.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

1. Orasul este bucuresti evident.

2. Pentru domnul Decebal Popescu: Sincer sa fiu nu vreau sa ma caute o trupa buna...vreau sa fiu cautat de o trupa normala :-?? si vorba aia...parerile se mai schimba , e bine sa spui oamenilor ce simti la momentul de fata. N-ar avea rost sa spun ca am voce a Sebastian Bach sau nebunii pentru ca lumea m-ar lua de mincinos in acel caz... Asa mai bine spun exact ce simt momentan :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dude...Mind your own bussiness....Din cauza unor persoane ca tine, altii nu pot exista...So go wherever you want ;)....Nu ti-am cerut parerea, opinia in legatura cu nimic si nici nu prea am legatura cu tine din cate se pare.

Mihai.. sau Ciprian.. sau Iliescu Mihai Ciprian, pe numele complet. Ca sa inteleaga toata lumea despre ce e vorba si sa nu creada ca imi place mie sa vorbesc prostii hai sa facem oleaca de lumina.. Tu esti un Pompiliu lvl foarte mare, neserios si pe care nu te poti baza cand vine vorba de formatie. Nu stiu cum esti in timpul liber, poti sa fii cel mai de treaba om de pe planeta, dar cand e vorba de trupa&stuff, oha . Pe langa asta, uite cele 3 conturi de care ziceam:

http://forums.rgc.ro/user/14848-burny/

http://forums.rgc.ro/user/20531-michael1/

http://forums.rgc.ro/user/24650-killer24/

Cine se uita un pic, o sa observe ca e vorba de una si aceeasi persoana :)

 

Nu am eu o placere in a intra pe topic-urile oamenilor si a face reclama negativa, dar de tine e bine sa se fereasca colegii de pe RGC :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

eu subscriu la ce zice crichton. si eu am vrut sa fac o trupa cu mihai, dar tot asa, nu s-a tinut de cuvant. intotdeauna gasea un motiv ca sa nu ne intalnim, desi initial parea foarte entuziasmat. ba la un moment dat chiar isi facuse o pagina pe facebook cu o trupa numita skyfall. si la inregistrari pusese piesele pe care le-am facut eu si pe care i le trimisesem ca sa le asculte. acum piesele mele nu sunt grozave, chiar nu sunt, dar nu e vorba despre asta. unde mai pui ca erau piese pop/rock, iar pe pagina formatiei zicea ca ei canta progressive metal. so there :D

el a zis ca a gresit el folder-ul cand a dat upload pe soundcloud, dar nu stiu ce sa zic despre asta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.