www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fete noi pentru tobe vechi?


Guest Entrop
 Share

Recommended Posts

Sunt fericitul posesor al unui set de tobe Doina. Am incercat diverse "trucuri" ca sa le fac sa sune bine : le-am acordat cum am putut eu mai bine si cum m-au lasat ele, le-am umplut cu hartie, apoi vatelina ca sa nu mai sune a butoaie. Acum ma gandesc daca sa le schimb fetele cu unele de calitate (sau macat unele normale, diferenta oricum o sa se vada sper).

 

Intrebarea este : are rost sa le schimb, adik se va vedea vre-o diferenta notabila in sunet, sau trebe sa schimb tot setul (eventual)? Indicatii despre preturi, etc. sunt binevenite :)

Link to comment
Share on other sites

o sa fie o diferenta sesizabila in sunet. este o solutie mult mai ieftina ($100-150) sa schimbi fetele, decat sa inlocuiesti setul de tobe doina cu unul tama, pearl sau dw...evident. gasesti fete remo la mc music.

numa bine

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

De sunat vor suna muult mai bine daca pui fete evans sau remo.Plus ca poti lua cate una in caz ca nu ai bani foarte multi.Recomand Ambasador pentru rezonanta,Emperor X pentru premier unde chiar e musai sa schimbi fata de bataie si pinstripe pentru tomuri/cazane ahh si la toba mare powerstroke 3 si eventual si ebony de impresie artistica.Preturi am impresia ca sunt undeva pana in 100 ron dar cea de toba mare va fi sensibil mai scumpa.Bafta si asteptam o impresie dupa ce le schimbi.

 

Ahh da si ca locuri in care gasesti :magazinul muzica unde gasesti atat remo cat si evans si guitar shop unde gasesti evans,insa cu evans nu am lucrat deci nu stiu ce sa-ti recomand de la ei.PACE!

Edited by John_OttO
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.