www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Marshall Jcm 900


Recommended Posts

Pret: 3500 RON


Localitate: Craiova


Contact: 0761 160 333


Stare: Uzura normala

Accept schimburi: Nu accept schimburi
Salut! Ma mai apuca nebuniile din cand in cand si nici acum nu e o exceptie. Vreau sa imi vand head-ul deoarece am vazut altul care ma atrage mai mult, cum persoana respectiva nu e interesata de schimburi, incerc sa scot din bani :)). Daca nu imi reuseste aceasta vanzare neplanuita, cel mai probabil 900le va iesi de la vanzare.

 

Cum spune si titlul, este vorba de un Marshall JCM 900, model 4100 (dual reverb), 100w, a fost trecut pe EL34, acum 1-2 luni toate lampile au fost schimbate cu Tung Sol-uri (bias facut, evident) si suna intr-un mare fel. Amplificatorul a fost modat de catre domnul Dan Paraschivescu (Overdrive) si anume: bulca de efecte este acum in paralel si are si lampa, i s-a adaugat un potentiometru de volum pt Return la bucla, tancul de reverb a fost inlocuit cu unul mai mare tot de la Accutronics si efectul a devenit mai natural, are mai mult gain si din cate am inteles, egalizarea a fost modata sa nu fie asa subtila. Cam asa din cate stiu eu si imi aduc aminte, modarile au fost facute in timp, de la user la user. Anterior a fost al userilor Mihubrave si Gibsonman (Mihnea Ferezan).

 

Ampul vine cu hardcase si footswitch cu 2 butoane (pt canal si pt reverb). Noroc! :D

post-12052-0-90553000-1367262292_thumb.jpg

post-12052-0-23897900-1367262299_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

un head excelent, nu tocmai apreciat de multi (care probabil l-au incercat pe net in review-urile altora), data fiind poate si inclinatia actuala spre blues si fusion/jazz dar 100% pe nedrept, si cum spuneau cei de la Marshall, dezvoltat in urma valurilor de modificari si upgrade-uri facute la JCM800 la sfarsitul anilor 80 (cand s-a cantat Hard Rock), de Marshall sau de pasionati

bafta la vanzare !

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc foarte mult pt cuvintele frumoase! Suna excelent, mai ales cu lampile noi, dinamica, ton, totul, duce si metale din astea in toate dropurile de voie. Imi e ciudat sa il dau dupe ca am depus mari eforturi sa il iau si sa il imbunatatesc, daca nu se da repejor sa imi mearga ce am in vedere, iese imediat de la vanzare. Pretul se mai negociaza :rock:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

3.000 Lei! Deoarece modarile sunt cam personale, la cerinta mea, ampul a fost readus la schema din fabrica de catre domnul Viorel (Viobio), dar cu tancul de reverb mai mare si mai ales cu lampile Tung Sol care isi fac toti banii + hard case + footswitch. Il dau doar pentru ca vreau sa imi fac un amp custom. Up! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ultima strigare: 500 euro!!! Am specificat ca este urgent, nu am glumit ;)), mai jos de atat nu voi cobori sub nicio forma, iar daca nu rezolv cu urgenta asta, pretul revine la 650 euro fara alte negocieri. Este un caz special acum, sfatul meu este sa profitati, toata lumea are de castigat. Repet, de luni sunt in Bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.