www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sala Repetitii Zona Timpuri Noi(Nu Flaros)


nelu_bass
 Share

Recommended Posts

Am sa revin cu poze mai bune dupa ce se elibereaza sala la 1 aprilie.

Va rog sa cititi cu atentie ce scrie mai jos,si doresc sa ma contactati doar daca va incadrati in cele cerute mai jos.

 

Sala are
5 m
lungime
2,40m
latime si
2,80
inaltime.

Accesul este 24 din 24 ore,pazita (sunt camere de luat vederi peste tot)si foarte aproape de statia de metrou Timpuri noi...cca 4 minute.Nu este in incinta Flaros sau pe alte strazi laturalnice.

Este antifonata exceptional si arata foarte bine pe interior.Am tinut foarte mult ca aspectul estetic sa nu lipseasca la interior.

Are pe interior polistiren de 2 cm,vata de 10 cm plus un material textil care are una din parti(cea care acopera vata)plastifiata.

Instalatia electrica este noua si are :

-siguranta generala

-siguranta pt priza de aer conditionat si cea pt aeroterma

-siguranta pt becuri

siguranta pt cele doua prize duble care pot fi folosite la alimentarea amplificatoarelor

Sigurantele separate au avantajul ca atunci cand intervine o problema pe la un bec sau priza,se opreste siguranta pt acea priza sau bec si repetitia poate continua pana se remediaza defectiunea.

Exista montat aer conditionat care face fata fara probleme si in cele mai calduroase zile.

Este aeroterma de perete cu telecomanda care incalzeste foarte repede sala.

Chiar daca dupa dimensiuni sala pare mica,eu zic ca merita vazuta.Avantajul este ca e bine izolata atat termic cat si fonic,iar consumul de energie pe timp de vara sau iarna este destul de redus .

Sunetul inauntru este foarte bun ! Se poate repeta la ce volum se doreste si la orice ora.

Sala are in dotare si un stingator corespunzator pt stingerea unui incendiu.

 

Sunt instrumentist,am repetat in diferite locatii foarte mici,medii sau mari si stiu exact ce nevoi sunt pt a repeta intr-un deplin confort in cazul in care sala este mica.Avand in vedere ca spatiul nu este foarte mare,am facut rafturi pe care se pot pune atat husa sau case-ul pt toba mare si restul componentelor,tocuri de chitara si alte huse,incat ele nu vor ocupa din spatiul util.Sala are usa din metal si un geam de termopan.Pe jos,o portiune am ales sa o mochetez si pe alta am pus linoleum.Inauntru exista un cuier pt haine,cativa tamburei si dulapuri incastrate in perete.Nu sunt alte trupe

vecine care sa repete langa aceasta sala.

 

Conditii generale de inchiriere:

Sala se inchiriaza fara amplificatoare,mixer,monitoare,microfoane,cabluri sau toba.Tot ce apare in poze ca aparatura si instrumente muzicale,au caracter informativ si nu se inchiriaza impreuna cu sala.

De preferat ar fi sa inchiriez unei singure trupe si pe termen lung,mai ales unor oameni seriosi,care au bunul simt,doresc sa cante si care sa pastreze curatenia in limita posibilitatilor

Fumatul este strict interzis in sala de repetitie,iar la sfarsit de saptamana nu doresc sa se faca gratare sau baute in curtea in care se afla sala.Sunt destul de permisiv de fel,dar prefer sa nu se faca acestea in curtea salii tocmai pt a evita unele neplaceri cu conducerea locatiei.

 

Va rog foarte mult,daca stiti ca aveti in trupa oameni care se drogheaza sau care vin in stare de ebrietate avansata la repetitie si care au un comportament agresiv fata de alte persoane si nu au la ei notiunea de bun simt,VA ROG FRUMOS DIN NOU SA NU MA CONTACTATI !

Conditii de inchiriere unei singure trupe :

Chiria este de
500 Lei
lunar plus garantie
300 lei
care se achita inainte de instalarea in sala.Factura de utilitati in care intra apa,gunoi si curent electric,revine trupei respective.

De exemplu: daca se doreste a se inchiria de la 2 aprilie,se da pe data de 1 aprilie garantia de 300 lei+chiria pt o luna,si incepand de pe 2 aprilie trupa are platita o luna fix.Pe 20-25 ale lunii,se emite si factura de utilitati care se va achita tot in acel interval 20-25 ale lunii.

Nu accept ca trupa respectiva sa subanchirieze la randul sau sala altei trupe sau sa o imparta cu alta trupa.

Pretul nu este negociabil .

Contact aici cu PM sau nelu_bass@yahoo.com sau 0720.031.000

 

PS

Va rog foarte frumos,nu doresc comentarii de nici un fel in acest anunt sub forma "dincolo era mai ieftin " sau altele.

Suntem in era calculatoarelor si la un clic distanta de ofertele mai bune ca aceasta.Asa ca,rog "comentatorii" de anunturi sa se abtina si rog doar pe cei interesati sa ma contacteze.

Multumesc pt intelegere

post-5475-0-17440100-1364625279_thumb.jpg

post-5475-0-25726700-1364625284_thumb.jpg

post-5475-0-94200300-1364625292_thumb.jpg

post-5475-0-66651300-1364625298_thumb.jpg

post-5475-0-00017700-1364625305_thumb.jpg

post-5475-0-06932200-1364625312_thumb.jpg

post-5475-0-24515500-1364625319_thumb.jpg

post-5475-0-84369400-1364625331_thumb.jpg

post-5475-0-44750400-1364625341_thumb.jpg

Edited by nelu_bass
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.