www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amp Fender Fm212R 100W


 Share

Recommended Posts

Salut RGC !

 

M-am gandit in urma cu ceva timp ca ar fi timpu sa schimb amp-ul... am un Fender FM212R 100w ... cred ca toata lumea stie despre ce e vorba. Eu sunt multumit si acum de sunetul lui ( avand in vedere raportul pret/calitate... isi face treaba ) dar m-am gandit ca poate mi-ar prinde bine o schimbare de sound. Si cum nu dispun mereu de bani si timp ( ca sa stau sa il vand pe asta sa mai pun nush cati bani sa caut altu... nu prea am rabdare ) m-am gandit ca poate il voi putea da la schimb pe alt amp de putere asemanatoare ( 100w ) iar ca producator nu am in cap un anumit nume...

daca se gaseste cineva sa vrea un schimb mergem si testam fiecare scula (de obicei nu fac fitze ca nu scrie marshall sau alte firme pe un amp, la fel de bine poate sa fie ceva hand-made de un om priceput si sa sune de sa intepenesti ) ... daca nu ne convine aia e... ramanem prieteni...

 

ca sound caut ceva care sa sune cat mai (nush cum sa zic) curat/coios (avand in vedere ca, cant reggae 90% din timp) pe clean dar sa fie competent si pe partea de distoarse (desi nu prea folosesc asa ceva... momentan )

ma gandesc ca poate m-as baga si la un schimb cu o diferenta de bani ( din partea mea) dar nu va ganditi la sume fabuloase...

 

Precizez ca amp-ul vine fara switch (adica el exista dar este stricat, daca se gaseste cineva sa faca schimbul i-l dau si mai departe se descurca) si cu o husa hand-made de boonika mea :yay: (dintr-un material usor lucios nu stiu ce e ca nu ma pricep) de culoare crem...

 

Asa ca, daca e cineva interesat sa-mi lase un post/PM/mesaj/mail

 

ma gasiti in general pe mess: spook_cristi sau la telefon 0737036133

 

:respect: RGC :yay:

Edited by SpooK
Link to comment
Share on other sites

Te intereseaza un Laney LX65R?

salut ! suna interesant dar mai astept pt. ca nu ma grabesc ( nu vreau sa ma arunc din prima ) dar cu cea mai mare placere daca esti din bucuresti vin sa il testez ca sa imi fac o idee si daca vrei vi si tu sa vezi amp-ul. te astept cu un mesaj sau un telefon ceva. Bafta :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

M-am razgandit ! Daca e posibil as vrea sa il schimb pe un Marshall Valvestate vs100 + diferenta din partea mea. Iar daca nu gasesc schimbul am sa il vand pentru ca am gasit pe aici ceva ce imi trebuie (un pret de vanzare ar fi 900 lei ... negociabili bineinteles). Asa ca, daca e cineva interesat de schimb sa imi lase mesaje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.