www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Metale Folk Black Atmosferic, Etc., Cluj


Jiganie
 Share

Recommended Posts

Salutare

Caut niste oameni interesati de genurile mentionate in titlu, nu strict, doar ca reper. Eu bag la chitara + incepator la tobe, deci caut chitarist(i), bassist, tobar; eu as face chitara sau tobe, in functie de ceilalti care s-ar gasi; vocea nu-i super-importanta in prima faza, poate se descurca vreunul din chitaristi...

 

Aici aveti o bucata compusa de mine, unii spun ca suna a Burzum; nu-s prea sigur, dar oricum comparatia imi face onoare:

http://www.youtube.com/watch?v=rt-b7Pnia58

la chitara-s eu, tobe + bas din programele; deci cam asa ceva as vrea sa cantam; mai am si alte 'piese' compuse.

 

Ca idee caut oameni trecuti de adolescenta (eu am 30 de ani), carora le place metalul, si chiar daca au alte prioritati in viata (job, familie,..) ar putea dedica ceva timp (2-3 ore pe saptamana) unei trupe/cantari. Ar fi bine sa citeasca cel putin tab-uri, sa foloseasca eventual GP. Daca sunt preocupati si-si dau silinta si la compozitii si mai bine.

 

Mai dau cateva referinte din ce-am ascultat in ultima vreme: deci sa fie Burzum daca tot am mentionat, Manegarm, Wulfgar, Zarathustra, Belenos, Korozy, Windir...doar ca exemple luate aleator

 

Cam asta ar fi, astept mesaje de la cei interesati!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.