www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trooper & Iris Concert Unic La Arenele Romane Pe 5 Aprilie


schema
 Share

Recommended Posts

Un concert deosebit, care n-ar trebui ratat, anuntat de artistii de la TROOPER pe website-ul lor:

 

"Trooper începe anul cu o nouã surprizã de proporții: formația va pune în premierã în scenã conceptul „An Iron Tribute” pe 5 aprilie la Arenele Romane, avându-i alãturi pe membrii formației Iris. Spectacolul se anunțã a fi cea mai grandioasã producție semnatã de Trooper, pânã acum.

........

Coiot, solistul Trooper explicã: „Ne-am dorit sã realizãm un concert în care sã aducem un tribut formațiilor care ne-au influențat cariera, formațiilor care ne-au fãcut sã punem mâna pe instrumente ºi sã cântãm rock! Principalele douã sunt Iron Maiden ºi Iris. Spectacolul pe care îl vom pune în scenã se vrea o adevãratã petrecere rock’n’roll. Vom cânta piese din repertoriul Maiden, vom cânta piese din repertoriul Iris, vom cânta piese Trooper, vom cânta rock”

"

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma bucur, si eu mi-am luat tot de astea mai scumpe( V.I.P., toti am ajuns vip-uri), sa ma duc sa dau mana si sa schimb o vorba cu baietii, sa primesc un cd, eu zic ca merita.

Mai ales ca rar ii poti auzi cantand si altceva decat muzica lor.

Si mie imi place in mod deosebit cum suna glasul lui Alin(Coiotul) in engleza, nu stiu ce are limba asta cand o canti si or sa cam cante ceva Iron Maiden, ca doar este 'An Iron Tribute'

Mai vedem/auzim si cum suna irisii fara un iris, sunt sigur ca o sa fie un spectacol unic.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da, acum am vazut ca programul e cel zis de Trigger, iar pentru meet&greet e 19.30-21.30.

Deci, daca vrei sa dai mana cu un IRIS sau cu un TROOPER, nu veni mai tarziu de 21.30(desi un binecunoscut Balaur a zis ca m&g are ca program pana la 22.00, au si ei totusi nevoie de o jumatate de ora sa se pregateasca inainte de a urca pe scena), mai ales ca TROOPERii cred ca vor canta pana dupa 0.30, avand in vedere ca Alin/Coiot ne zice: "La capitolul Trooper, vom parcurge toata discografia. Ne-am gandit chiar sa cantam niste piese extrem de rar auzite pe scena" .

Imi pare rau de cei carora le place TROOPER si nu-s din Bucuresti, dar cred ca cel mai tare concert din turneul lor national zis 'An Iron Tribute' o sa fie asta de la Arene.

Dar o sa-l poata urmari pe dvd-ul pe care va fi inregistrat.

Ca si tine, eu o sa fiu de la inceput acolo, ca vreau sa-i aud si pe baietii de la 'cutremur'.

Cu banii o sa ma simt usurat ca la Hard Rock Caffe, dau 30 de lei pe spectacol si 100 pe m&g(mancare si golden brau), ca in cele 6 ore nu poti trai doar cu muzica, chiar daca e buna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.