www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa The Pain Slayers


Guest Covoran Andrei
 Share

Recommended Posts

Guest Covoran Andrei

Salutari, noi suntem trupa The Pain Slayers. Din pacate, am ramas fara membrii. In trupa mai suntem doar doi chitaristi ( electrica solo si acustica acompaniament ). Mentionez de la inceput ca nu suntem foarte experimentati si ca fostii membrii ne-au parasit din lipsa lor de timp si de interes.

Suntem din Bucuresti, avem mici "concerte" prin liceu si la baluri ale bobocilor dar ne-am saturat de asa ceva si vrem sa mergem mai departe catre "baietii mari".

Inregistrari impreuna cu toti membrii nu avem pentru ca.........mdea.

O sa pun in curand o inregistrare cu mine si celalalt chitarist ca sa va faceti o idee.

Diferentele de varsta nu constituie o problema, suntem doi tipi sociabili, adaptabili in orice mediu si READY TO ROCK \m/.

Ca genuri muzicale preferam Trash Metal, Metal, Blues, Soft Rock, Alternative Rock.

Cautam tobosar, basist, vocalist si eventual si un tip/a care sa cante la clape.

Influente muzicale : Metallica, AC/DC, Guns N' Roses, Alternosfera, Cargo, Iris, Phoenix, Iron Maiden si alte trupe ca cele insirate.

Acestea fiind spuse, asteptam mesajele voastre !!!

Am uitat, ca varsta avem 18 si 19 ; ( Andrei si Mihai )

post-21368-0-98139900-1358958366_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Covoran Andrei

Am uitat sa mentionez ca nu avem nici un loc de cantat, suntem la inceput de drum. Putem sa inchiriem, atunci cand gasim toti membrii necesari, o sala de repetitii si sa repetam acolo.

Multumesc !!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Covoran Andrei

Salut. Nu am mai venit cu noutati pentru ca nu am avut nimic de anuntat pana acum.

Avem sala de repetitii ( un garaj mare ), amplificatoare etc. In trupa sunt : chitara solo, chitara lead si tobele. Avem nevoie de un basist si solist. Careva se baga?

Mentionez daca nu aveti chef sa citit tot ce scrie mai sus, ca suntem o trupa mica, incepem de jos impreuna cu cei care impartasesc aceeasi idee ca si noi.

Toate cele bune.

Link to comment
Share on other sites

Guest Covoran Andrei

Salut, nu-mi amintesc daca nu iti stiu numele si "killer24" nu ma ajuta cu nimic. Te voi suna si poate asa imi voi da seama daca am mai vorbit sau nu.

Toate cele bune !!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.