www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Youtube si Warner Bros


s0rin
 Share

Recommended Posts

Ieri ,Youtube si Warner Bros ,au anuntat incheierea unui parteneriat, parteneriat ce stipuleaza si anumite lucruri legate de artistii sub contract cu casele de discuri de sub umbrela Warner Bros, si ale caror concerte sau alte materiale protejate de drepturile de autor apar pe YouTube.Ceea ce vroiam sa transmit e ca daca aveti lucruri care va plac pe youtube , si obisnuiti sa le vizionati des, ar fi recomandat sa le salvati fiindca sunt sanse ca vor disparea in curand.

LONG LIVE THE MONEY MAKERS!!

Link to comment
Share on other sites

Guest mykaLreborn

eu am firefox si am luat un plugin foarte fain -video downloader. l-am downloadat de pe site-ul mozilla. iti salveaza filmuletul la care te uiti si nu numai de pe youtube; sunt cateva zeci de site-uri.

partea nasoala e ca le salveaza in format flv, format pe care putine programe il deschid. dar se gaseste pe net si flv converter si flv player.

Ceea ce vroiam sa transmit e ca daca aveti lucruri care va plac pe youtube , si obisnuiti sa le vizionati des, ar fi recomandat sa le salvati fiindca sunt sanse ca vor disparea in curand.

LONG LIVE THE MONEY MAKERS!!

de ce spui ca vor disparea toate filmuletele in curand?

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

:) NU asta era scopul parteneriatului, dimpotriva: Music videos from Madonna, Red Hot Chili Peppers and Sean Paul will be legally available for the first time on YouTube, the online video sharing site, which signed its first commercial partnership with Warner Music Group Corp. on Monday. (Reuter spune)

You Tube va ajuta Warner prin popularizarea videoclipurilor muzicale.

vezi Yahoo News

 

 

Cat despre flvuri, eu folosesc Mplayer - care are si varianta de windows - player universal pentru orice fel de format, nu mai trebuie sa instalati un codec ever again.

Link to comment
Share on other sites

:) NU asta era scopul parteneriatului, dimpotriva: Music videos from Madonna, Red Hot Chili Peppers and Sean Paul will be legally available for the first time on YouTube, the online video sharing site, which signed its first commercial partnership with Warner Music Group Corp. on Monday. (Reuter spune)

You Tube va ajuta Warner prin popularizarea videoclipurilor muzicale.

vezi Yahoo News

Cat despre flvuri, eu folosesc Mplayer - care are si varianta de windows - player universal pentru orice fel de format, nu mai trebuie sa instalati un codec ever again.

 

 

who gives a shit about sean paul?

citat din articolul aparut in ziarul de ieri :"To make the deal happen, YouTube developed a royalty-tracking system that will detect when homemade videos are using copyrighted material. YouTube says the technology will enable Warner Music to review the video and decide whether it wants to approve or reject it."

Articolul complet aici : http://www.sun-sentinel.com/business/local...0,5976746.story

 

normal ca o sa ne dea sean paul si madonna ca doar sunt pe toate drumurile, yahoo, tv, radio, insa ei vor sterge homemade videos ...acele concerte interesante....etc.....

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod
Besides it namesake label, the Warner Music family includes Atlantic, Asylum, Elektra and Rhino -- a group that includes vintage recording artists like Led Zeppelin, the Doors and Ray Charles, as well as recent hit makers like Linkin Park, Green Day and Faith Hill.

daca asta e concluzia pe care ai tras-o dupa ce ai citit articolul ala [descarcati-va youtubeul pe hard] :shrug:

Link to comment
Share on other sites

daca asta e concluzia pe care ai tras-o dupa ce ai citit articolul ala [descarcati-va youtubeul pe hard] :shrug:

Irina, nu inteleg de ce trebuie sa exagerezi?Eu nu am sugerat oamenilor sa isi descarce youtubul pe hard , ci doar am atras atentia asupra faptului ca este o mare posibilitate ca unele clipuri (interesante) vor disparea cu desavarsire.Este doar o diferenta in modul cum am interpretat, tu si eu, acel comunicat de presa.

Aveti link-ul la comunicatul de presa ,trageti singuri concluzile.

FACETI LAVA NU VAR!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.