www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Boss Me-25 + Difuzor Fender Frontman 65 W + Doze Ibanez


Guest local

Recommended Posts

Procesor Boss ME-25, stare impecabila, in cutie originala, pret 600 RON. Este „calcat” foarte putin, a fost folosit exclusiv in casa, unde 90% din timp a stat pe masa si nu pe jos.

 

Nou costa in jur de 800 RON, atat pe Thomann, cat si in Guitar Shop si eShop dar ATENTIE, daca il cumparati nou, se vinde fara alimentator! In pretul meu este inclus si un alimentator original BOSS PSA 230 in valoare de 115 RON (pretul de pe soundcreation.ro).

 

Procesorul vine cu cablu USB pentru conectare la calculator (functioneaza excelent ca interfata audio) si manual de utilizare original.

 

ME-25 are un Sound Library cu 60 de tonuri (cate 10 pentru CLEAN, CRUNCH, DRIVE, HEAVY, LEAD, EXTREME), plus inca 60 de memorii editabile.

 

Procesorul este foarte versatil si beneficiaza in prezent de cea mai mare colectie de tonuri de piese celebre downloadabile de pe site-ul oficial Boss, ME-25 Tones of the Top 100 Guitar Songs.

 

Il vand pentru ca am trecut la Boss GT-100.

 

Mai vand:

 

Difuzor de combo Fender Frontman 65R, 12 inch, 65 W, stare as new, pret 200 RON.

 

Set 3 doze Ibanez SA260 FM, configuratie HSS, stare as new, pret set 300 RON. Detalii:

 

-humbucker: Ibanez True-Duo Bucker, tehnologie proprietara Ibanez, care ofera atat sunet de humbucker, cat si de single coil real obtinut prin coil tapping; magnet Ceramic/Alnico 5

 

-middle: Ibanez Axis Single One – AHS1, magnet Alnico 5, suntet single coil traditional

 

-neck: Ibanez Axis Single Two – AHS2, magnet Ceramic, sunet single coil traditional cu output crescut

 

 

Oferta speciala DOAR pentru achizitionarea intregului pachet: procesor ME-25 + Difuzor Fender Frontman 65 W + Set 3 doze Ibanez = 999 RON!, fata de 1100 RON, pretul total al itemurilor vandute separat.

 

Contact: in topic sau in PM aici.

Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza procesorul Boss ME-25 dar nu pot sa va ofer decat 400 lei .. daca este ok asa cum spuneti ... am mai gasit o ocazie mai tentanta pentru un Bass ME 50 cu 500 lei dar din pacate stau cam prost cu banii mai ales acum dupa sarbatori . Daca va intereseaza oferta mea sunati la tel 0752568991. Costi

Link to comment
Share on other sites

Da foarte bine .. vad chiar ca mai ai o oferta din Sighisoara ... sper din toata inima sa obtii pretul pe care ti-l doresti ... eu din pacate nu pot urca pretul la suma dorita de tine .. dar daca zici ca este intr-o stare excelenta ... iti ofer 500 lei .. daca vrei intrucat sunt din Bucuresti .. ne intanlnim undeva in oras si incheiem tranzactia.

Link to comment
Share on other sites

Mai Bogdane .. pentru ca am ratat un Boss ME 50 cu 500 lei .. la cineva din Hunedoara .. vezi ca e pe RGC aici .. cine l-a cumparat a spus ca este multumit procesorul fiind in perfecta stare ... am zis fie dau si pe ME 25 500 lei dar sincer mai mult nu pot sa-ti ofer pe el, Am vazut ca in magazin sunt la 750-800 lei dar ai garantie 2 ani. Acum greu se vinde ceva .. eu am un procesor Korg AX 1500 pe care acum cativa ani am dat 10 milioane si nu pot sa-l vand nici macar cu 3 milioane ... intradevar nu este un lucru nou .. dar e functionabil ... Uite iti propun o afacere iti dau Korgul meu si 300 lei .. sau uite sa nu zici ca sunt baiat rau 350 lei si procesorul meu KORG AX 1500.

Sunt un cumparator serios .. am 57 de ani .. deci daca este tentat de vreo una din oferte scrie-mi care .. sau suna-ma si maine dimineata o finalizam .

Link to comment
Share on other sites

Am ascultat sound library .. bune priseturile ... am inteles ca in memoria lui sunt stocate 60 .. dar alea EXTRA care mai sunt tot 60 unde sunt stocate tot in memoria lui ? ... continuand de la 60 in sus pana la 120 .. ?

Link to comment
Share on other sites

Da, in total sunt 120. In Sound Library sunt 60 si mai are inca 60 de memorii in care iti poti incarca alte preseturi de la ei de pe site, folosind software-ul Librarian, disponibil la liber tot pe site-ul Boss, fie iti poti creea si salva propriile tonuri. Verifica-ti mesajele private, ai unul de la mine.

Link to comment
Share on other sites

Bogdane sunt nou intrat pe RGC - ul asta .. pe e-mailul meu personal corus57@yahoo.com nu am primit nici un mesaj ... trebuie sa-l caut in alta parte ? ... mai trimitemi-l inca odata pe adresa mea de e-mail

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.