www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

na ca pun si eu o piesa


comanel
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Am ascultat... E o compozitie reusita per ansamblu, insa, desi cantecul incepe foarte frumos, am impresia ca se pierde pe final, se ineaca in propria substanta. Legat de mixaj, ti-as sugera ca la inceput sa lasi track-ul de solo sa intre putin si in canalul din dreapta, nu 100% stanga. Cred ca ar suna mai bine in acest caz. De asemenea, ai putea sa te mai joci putin cu tonul chitarii solo; eu l-as fi vazut un pic mai dulce, mai cald...

 

Cum ai spus si tu, ai dovedit ca stii sa canti. :) Felicitari! :)

Link to comment
Share on other sites

Ai dovedit ca stii sa canti (adica ai tehnica), dar ai dovedit si ca iti trebuie mai mult exercitiu. Ai cateva 'ruperi' de ritm care nu suna bine. Parerea mea este sa incerci intai Starry Night pe notele originale si apoi, de-abia, sa o modifici. Altfel dai impresia ca nu poti sa canti originalul, drept pentru care te-ai rezumat la un 'cover'. Parerea mea.

 

Tonul de chitara e foarte dur fata de original, dar mie imi place.

 

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

nush ce fel o sa sune asta fata de Satch man, dar varianta lui la un moment dat mi s-a parut plictisitoare :)... nu aruncati cu rosii dar asa am vazut eu piesa... voi mai reveni cu alte variante la piese consacrate, vezi for the love of god, satch boogie, the animal, surfing with the alien, etc..

 

nu zic ca-s bun, ci doar ca stiu sa cant :)

Link to comment
Share on other sites

Satriani este deosebit pentru feelingul special pe care il imprima cantecelor sale si pentru faptul ca, spre deosebire de ceilalti chitaristi "bolnavi" dupa tehnici complicate, folosind teme relativ simple (desi are piese unde nu prea te lipesti de ceea ce face acolo) reuseste sa te faca sa recunosti piesele lui oriunde, are acel, daca vreti, "catchy thing"... cat despre coveruri, eu sunt pentru a incerca sa se faca cat mai aproape de original...sunt piese unde chiar nu merge sa pui alt solo peste decat pe cel original!

Here's my approach...

Starry_Night.mp3

Link to comment
Share on other sites

Satriani este deosebit pentru feelingul special pe care il imprima cantecelor sale si pentru faptul ca, spre deosebire de ceilalti chitaristi "bolnavi" dupa tehnici complicate, folosind teme relativ simple (desi are piese unde nu prea te lipesti de ceea ce face acolo) reuseste sa te faca sa recunosti piesele lui oriunde, are acel, daca vreti, "catchy thing"... cat despre coveruri, eu sunt pentru a incerca sa se faca cat mai aproape de original...sunt piese unde chiar nu merge sa pui alt solo peste decat pe cel original!

Here's my approach...

tu te-ai apropiat de original,dar aceeasi chestie de nuantare,simt ca tema trebuie cantata mai finutz.

Edited by mario_d
Link to comment
Share on other sites

iote mah, dovada ca si eu stiu sa cant :).. de mult voiam sa fac asta da n-am avut ba timp ba chef, ba program de inregistrat, etc...

 

acu e gata.. check it out, feedback daca se poate :):)

ti-am facut si tie ieri o mica critica dar nus ce am butonat aici aiurea ca nu a aparut.deci e bine ce ai facut,sunt mici ezitari la interpretare(nu e grav),esti pe drumul cel bun. dinamica de la tema,intensitatea trebuie sa fie mai moale ca sa ai de unde sa o cresti.bafta si mai posteaza

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.