www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Difuzoare B&c, Selenium, Amplificator 9Kg, Panouri Solare


Recommended Posts

1. Amplificator Carver PM 1.5, 2x450W RMS in 8 ohmi, 2x650W RMS in 4 ohmi, clip limiter, carcasa aluminiu, 9 kg, Made in USA!!!!

Carver este o firma celebra in State intre anii 1980-2000. Este luat de pe forum de curiozitate.

Amplificatorul este foarte usor, e cu traf, cu finali in capsula TO-3. Are peak Level cu 7 LED, foarte util si aspectuos. Desi usor, este vanos si nervos.

dsc0287r.jpg

Pret: 730 RON!!!

 

 

2. Difuzoare SELENIUM WPU1208, 12", bobina de 4", 900W

IDEALE pentru MTH30 sau CUBO...Am si cutiile BR din imagine.

dsc00181es.jpg

dsc0025li.jpg

Pret: 750 RON

 

 

2. Difuzoare coaxiale B&C 15NCX-8

Penru sonorizari mici-medii, dar de foarte buna calitate!

-400W Progam, 41hz-20.000 hz, magnet NEODIMIUM, driver inalte 2.5" NEO, surround triple roll, bobina woofer inside-outside pe suport de textolit, dust cap textil fonotransparent, membrana tratament waterproof cu inserie fibra sticla!

 

Consideratii personale: difuzoare fullrange, foarte usoare 5.6kg, 400W program muzical(testate la 700W merg perfect), se aud absolut superb, coboara excelent incat nu mai trebuie subwoofer daca nu le departezi de pereti sau de podea.

Kick, toba si voce excelente datorita membranei super usoare (mms=73 grame), medii si inalte corecte, absolut superbe datorita driverului de super calitate B&C de 2.5" cu NEO.

B&C este un producator care ofera solutii pentru cele mai jmechere branduri de boxe din lume.

Personal le-am testat cu 700W RMS si nu au probleme, se aud perfect, nu distorsioneaza.

Sunt niste difuzoare care suna demential, optimizate pentru CALITATE, pot fi folosite si pe post de front-uri de inalta calitate in casa, nu sunt concepute pt SPL extrem desi suna destul de tare.

Istoria difuzoarelor: provin de la domnul Garbari Victor, cumparand mai multe bunataturi audio de la dansul, am luat si 2 din aceste difuzoare fiind usor sceptic la inceput. Dupa ce le-am probat si am vazut cum suna, le-am cumparat absolut pe toate , adica 7 bucati.Le-am luat de noi si NU LE_AM FOLOSIT, doar m-am jucat cu ele.

Filtrul: este simplu, ordin 2, am obtinut ceva f decent.

Cutiile: pot oferi 2 cutii de ABS de subwoofer Carlsbro si le dau la pachet cu filtrele.

Parametrii T/S:

SPL: 97dB

FS: 41 Hz

Re: 5.8 ohm

Qes: 0,55

QMS: 8.43

QTS: 0.52

Vas: 198 L

Sd: 855 cm

No: 2.66 %

Xmax: 6 mm

Xvar: 7 mm

Mms: 73 g

BL: 14.6T

Le: 1.15 mH

 

 

dsc0116medium.jpg

dsc0117medium.jpg

dsc0121medium.jpg

dsc0123medium.jpg

dsc0125medium.jpg

dsc0127medium.jpg

dsc0129medium.jpg

15ncx8spate1.jpg

 

 

Pret: 215E/ bucata. FILTRE INCLUSE IN PRET.

Un coaxial B&C 15" NEO costa minim 550 Euro bucata, iar un driver inalte 2.5" NEO costa peste 215 Euro fara horn.

Update: OFERTA: 3 bucati 500 EURO!!!

 

 

 

 

4. Rotopecutoare cu acumulator MILWAUKEE V18HX in stare excelenta, bateriii bunicele.

Am 2 bucati, merg perfect, bateriile sunt bunicele.

dsc0281uv.jpg

Pret: 500 RON BUCATA (in magazin sunt 2500 ron bucata)

 

 

5. Panou solar cu tuburi vidate Ecoplay 136 litri, fara flotor

http://www.ecoplay.r...at-s2n-136.html

Panoul a fost expus in showrooom dar este nefolosit.

Pret: 850 RON!!!!

 

6.Panou solar presurizat cu tuburi vidate si serpentina Ecoplay 150 litri

http://www.ecoplay.r...t-s2ps-150.html

Panoul a fost expus in showroom dar este nefolosit.

Pret: 1650 RON.

 

 

Tel: 0723 326 382

Edited by Robert Ginea
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.